Yüzüklerin Efendisi (Dizi)

Sinema dünyasında bir efsane :Yüzüklerin Efendisi (Dizi) Oxford Profesörü J.R.R. Tolkien tarafından yazılan ve 1954 yılında ilk baskısı yapılan Yüzüklerin Efendisi adlı roman 2001 yılında sinemaya uyarlanmış ve Hollywood’da en fazla gişe hasılatına ulaşan film olmuştu.

2003 yılında serinin son filmi olan Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü yayınlanmış devamında da Hobbit serisi sinemaya taşınmıştı. Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan filmin şimdi de dizi versiyonunu izleyeceğiz. Yeni Zelanda’da çekimlerine başlanan dizinin 2021 yılında izleyici ile buluşacağı konuşuluyor. Dizi 1 milyar dolar bütçesi ile Game of Thrones ile yarışır duruma geldi. Dizi daha yayınlanmadan 2. sezon onayını aldı bile. Bunun dışında dizinin toplam 5 sezon olacağı da söylentiler arasında.

Covid-19 salgınından dolayı çekimlere bir süredir ara verilmişti. Amazon Prime Video’da yayınlanacak dizinin çekimleri bugünlerde bitti. Dizi Yeni Zelanda’da filmin çekildiği mekanlarda çekiliyor.

Yüzüklerin Efendisi (Dizi) konusu ne olacak ?

Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği’ nde güç yüzüğünün yok edilme sürecinin izlemiştik. Dizide ise Orta Dünya’nın İkinci Çağında geçen olayları izleyeceğiz. Dizinin ana karakteri çoğunlukla genç Aragorn olacak. Resmi açıklamada sadece Yüzüklerin Efendisi’nden önceki süreci anlatacağı söylenerek ayrıntı verilmedi. Ancak Mordor’da güç yüzüklerinin dövülmesi , Sauron’un yükselişi gibi ayrıntıları dizi sayesinde göreceğimizi umuyoruz.

Oyuncuları kimler olacak ?

Robert Aramayo

Nazanin Boniadi

Owain Arthur

Tom Budge

Morfydd Clark

Markella Kavenagh

Ismael Cruz Córdova

Joseph Mawle

Ema Horvath

Tyroe Muhafidin

 Daniel Weyman

Sophia Nomvete

Megan Richards

Dylan Smith

Charlie Vickers 

Aragorn’u kim canlandıracak ?

Genç Aragorn için The Walking Dead dizisinde Jesus karakterine hayat veren Tom Payne ile görüşüldüğü konuşuluyor.

İsildur’u kim canlandıracak ?

Gelelim bomba etkisi yapan habere …

Sauron’u yenen İsildur’a Mehmet Günsür’ün hayat vereceği söyleniyor.

Diziye dair haberler şimdilik bu kadar. Süreç ilerledikçe yeni haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Diğer yabancı dizi yazılarım için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)