Exxen’ den Yavuz Sultan Selim dizisi

Merakla beklenen Acun Ilıcalı’nın dijital platformu Exxen Ocak ayında yayın hayatına başladı. Çoğu kişi platforma girişte teknik bağlantı sorunları yaşadığını ve içerikler aceleye getirilmiş olduğunu ifade ediyor. Farklı projelere yönelen Acun Ilıcalı ise Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatılacağı bir dizi yapma kararı aldı. Son yıllarda tarihi projelere olan ilgi Exxen için de umut olmuş gibi görünüyor.

Dizide Yavuz Sultan Selim’i Diriliş Ertuğrul dizisinin sevilen oyuncularından Cengiz Coşkun ,Hafsa Hatun’u ise Hazal Filiz Küçükköse canlandıracak. Yapımcıdan gelen son açıklamalara göre Yavuz’un en yakın fedaisini Master Chef ve Survivor yarışmaları ile meşhur olan Yasin Obuz (ne alakaysa)😒 canlandıracak. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda Murat Arkın, Yıldırım Memişoğlu, Edip Zeydan, Ekin Türkmen , Aydan Şener gibi isimler de bulunuyor. Diriliş ve Kuruluş dizilerinde Bamsı’ya hayat veren Nurettin Sönmez’in de dizi kadrosuna dahil olduğu söylentiler arasında.

Dizinin senaryosunu Koray Yeltekin ile Bilal Kalyoncu kaleme aldı. Bilal Kalyoncu aynı zamanda dizinin yapımcısı. Daha önce de Cengiz Coşkun’un son sinema filmi olan Malazgirt 1071’i çekmişti. Film pandemi sebebiyle gösterime giremedi. Pandemi bittikten sonra yayınlanacağı açıklandı.

Merakla beklenen dizi 3 sezon olarak planlandı. Dizinin çekimleri Amasya’da ve Muhteşem Yüzyıl’ın restore edilen platolarında gerçekleştirilecek.

Yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

İNSTAGRAM : @yorumvizyon

Cengiz Coşkun kimdir?

29 Nisan 1982’de İstanbul’da doğdu. Aslen Bulgaristan göçmeni olan model ve oyuncu olan Coşkun, aynı zamanda Spor Akademisi mezunu ve profesyonel basketbolcudur. 2002’de Best Model seçilerek oyunculuk ve modellik kariyerine başlayan Cengiz Coşkun televizyon hayatına 2005 yılında Rüzgarlı Bahçe dizisi ile başladı. 2012 yılında gösterime giren Fetih 1453 ve ardından Dağ filminde, 2013 yılında ise Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasında yer aldı. 2014 yılında başlanan Diriliş: Ertuğrul dizisinde Turgut Alp karakterini canlandırmıştır. M. Caner Alper ve Mehmet Binay’ın Çekmeceler adlı filminde de yer almıştır. Son olarak Malazgirt 1071 filminde rol almıştır. Filmin Covid-19 salgını bitiminde gösterime girmesi bekleniyor.

Barbaros dizi yazımızı okudunuz mu?

👇

Bir Yorum to “Exxen’ den Yavuz Sultan Selim dizisi”
  1. Senarist Ahmet Piranoğlu Şubat 5, 2021

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)