Yarına Tek Bilet

Yarına Tek Bilet Film Bilgileri:

Türkiye-2020

1 saat 30 dakika

Romantik-Komedi

İmdb: 5.7

Netflix

Filmin Konusu:

Aile Arasında, Annemin Yarası, Çok Film Hareketler Bunlar filmlerinden tanıdığımız Ozan Açıktan yönetmiş filmi. Yarına Tek Bilet filmi aynı zamanda ilk yerli Netflix filmi olma özelliği taşıyor.

Ankara’dan İzmir’e giden bir trende yolları kesişen iki yabancının romantik hikayesini konu alıyor.

Başına türlü aksilikler gelen Leyla yanlış tarihli bilet aldığı için Ali’nin yanında seyahat etmek zorunda kalmıştır. Başlarda sürtüşmeli ve gergin bir iletişimleri olsa da birbirlerini tanıdıkça aslında geçmişten farklı bağlantılarının olduğunu öğrenecekler. Bu geçmiş onları istemedikleri gerçeklerle yüzleştirecek.

Oyuncu Kadrosu:

Dilan Çiçek Deniz : Leyla

Metin Akdülger : Ali

Film incelemesi:

İlk yerli Netflix filmimiz : Yarına Tek Bilet

“How Stop a Wedding” adlı İsveç filminden uyarlanan Yarına Tek Bilet yoğun duygu temalı romantik bir film.Yalnız türüne romantik komedi yazmışlar ben pek gülünecek bir yer göremedim.

Durağan şekilde geçiyor film zaten. Yolculuk hikayesi doğal olarak sohbet üzerine geçiyor. Öyle flashback sahneleri falan da yok .Aslında olsaydı Burcu ve Berke’yi de görseydik bi fena olmazdı. Bu arada film müzikleri çok güzel.

Kız sürekli atarlı giderli ters cevaplar veren istediği olmayınca trip atan ergen gibi 🙂 Çocuk çay söylüyor mesela. Kız” Siparişi sen verince senin istediğin gibi içiliyor değil mi Aliiii ,Şimdi sen bana çay söylüyorsun ya benim için çaay çünkü sence çay sütlü kahve gibi ” falan gibi saçma diyalogları var .Biz de lafları yutuyor mıy mıy mıy ne dediği belli değil. İçime fenalıklar geldi.

İkisi de eski sevgililerinin düğününü basmaya gidiyorlar, birbirlerini hırslandırıp hırslandırıp tren odasında sevişmeye başlıyorlar. O andan itibaren kızın atarı gideri bitiyor birden. Sakin birine dönüşüveriyor.

Filmin sonunda da garip danslarla mutlu bir son bekliyor izleyenleri.

Filme puanım: 5/10

Diğer yerli film yorumlarımı okumak için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)