Türkler Geliyor

Türkler Geliyor “Adaletin Kılıcı” Film Bilgileri :

Türkiye-2020

Drama, aksiyon, tarih

2 Saat 7 Dakika

İmdb: 4,3

Filmin Konusu:

İstanbul’u fetheden Fatih yönünü Roma’ya çevirmiştir. Fakat Katolik ve Papa’nın desteğini alan Sırp kralı Lazar Osmanlı ilerleyişine engel olmak istemektedir. Üstelik Balkan coğrafyasında yaşayan Bogomil (Boşnak) halkı katletmeye başlamıştır.

Fatih Sultan Mehmet’e ölümüne bağlı olan akıncı birliği Lazar’ ın zulmüne dur demek ve adaleti sağlamak için yola çıkar.

Yapımcılığını Diriliş :Ertuğrul Kuruluş :Osman gibi başarılı yapımlara imzasını atan Mehmet Bozdağ yapmıştır.

Oyuncu Kadrosu:

Emre Kıvılcım :Sungur
Ece Çeşmioğlu: Alina
Levent Özdilek: Lazar
Ebru Özkan :Mara
Serdar Gökhan: Konuralp

Film İncelmesi:

Özlediğimiz Battal Gazi filmleri tadında bir yapım :Türkler Geliyor “Adaletin Kılıcı”

Film tam da Diriliş Ertuğrul tadında bir sahne ile başlıyor. Lazar’ın askerleri bir Bogomil köyüne girmiş ve halkını katletmektedir. Sağ bıraktıkları birkaç kişiyi ise sarayda kralın eğlencesinde yakmayı planlarlar. Esir alınan birkaç Bogomil kafeslere koyularak Lazar’a götürülmektedir. İşte tam bu sırada Fatih’in akıncı beyleri askerleri öldürür ve esirleri kurtarır. Bu sahnenin çok başarılı olduğunu söylemeliyim. Daha sonra da kralın sarayına sızarak Lazar’ın planlarına engel olmaya çalışırlar. Akıncı beyi Sungur’a hayat veren Emre Kıvılcım ise rolünün hakkını tam anlamıyla veriyor doğrusu. Esirleri kurtardıktan sonra söyledikleri ise Osmanlı’nın nasıl bir cihan devleti olduğunu bizlere tekrar hatırlatıyor. Bu sahnelerde tüyleriniz diken diken oluyor. Hele ki benim gibi tarih sever bir izleyiciyseniz bayılacaksınız.

Mekanlar ve müzikler efsane zaten. Dönem işi olduğu için maliyetli bir yapım olmuş tabii. Bu film 30 milyona mal olmuş. Ama para için iş yapmıyorum diyor Mehmet Bozdağ.

Bunun dışında Serdar Gökhan’ı tekrar tarihi bir projede görmek bana çok keyif verdi. Umarız bu projelerin devamı gelir.

Siz de bu tarz projelerden hoşlanıyorsanız Deliler filmini de izlemenizi tavsiye ederim.

Filme puanım: 6/10

Diğer yerli filmlerle ilgili yazılarımı okumak için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)