Dark yapımcılarından ‘Tribes of Europa’

Tribes of Europa Hakkında :

2021-Almanya

Bilim kurgu/macera

1 sezon 6 bölüm

NETFLİX

Dizinin Konusu:

2029 yılında bir yaşanan küresel bir felaket ile Dünya neredeyse çöktü.Kara Aralık adı verilen günde tüm dünyada aynı zamanda elektrik,internet,telefon bağlantısı ile tüm teknolojik iletişim kesilmiş ve bu teknolojik çöküş büyük devlet ve medeniyetlerin de sonunu getirmiştir.Bu durumda da farklı inanış ve topluluklardan oluşan mikro devletler ortaya çıkmıştır.

Dizi bu felaketin üzerinden 45 yıl sonrasında bu mikro devletler arasındaki güç mücadelesini konu alıyor. Fakat bundan daha büyük bir tehlike Uzak Doğu’dan Avrupa’ya doğru hızla yaklaşmaktadır. Hikaye bu ortamda verilen mücadeleler ve küçük bir topluluk olan Orijinlere mensup üç kardeşin hayatta kalma savaşına odaklanıyor. Fakat bu mücadele ormandaki yerleşim yerlerinin yakınına yüksek teknolojili bir uçak ile içinden çıkan ve herkesin peşinde olduğu gizemli bir küp ile oldukça zor olacaktır.

Oyuncu Kadrosu:

Oliver Masucci : Moses

Henriette Confurius : Lliv

Emilio Sakraya : Kiano

David Ali Rashed : Elja

Melika Foroutan : Varvara

Robert Finster

Benjamin Sadler

Tribes of Europa- Yorum Vizyon

Dizi Yorumu:

Yayınlandığı süre boyunca çok konuşulan, beğenilen ve tartışılan dizi Dark‘ın yapımcılarından yeni bir distopya dizisi : Tribes of Europa

Dizi bugün Netflix’te izleyicisi ile buluştu. Fragmanını izlediğim andan itibaren The 100’e ne kadar benziyor diye düşünmüştüm kiiii çoğu kişinin yorumu da bu şekilde oldu. Hatta Crowlar The 100 dizisindeki Trikrulara çok benziyor. Bir de bazı sahneler bana See dizisini hatırlattı. Bu benzerlik bende merak uyandırdığı için diziyi hemen izledim. 6 bölüm zaten ve bölümler 40-45 dakika civarında sürüyor. Onun için çok sıkıcı hale gelmeden hemen bitirebiliyorsunuz.

Dizide küple olan bazı sahnelerin görsel efektler biraz basit görünüyor.Bunun dışında kullanılan mekanlar oldukça güzel.Sadece artık özgün yapımlar görmek istiyorum.Konu hep aynı çerçevede dönüyor.Dünya hep bir felaketin artından Orta Çağ’a dönmüş ve bir grup genç yaşam mücadelesi veriyor.Size de sıkıcı gelmedi mi ?

Dark kadar beğenileceğini düşünmüyorum. Dark her ne kadar karmaşık olsa da özgün bir yapımdı. Düşündürüp şaşırtabiliyordu.

Bu tarz kıyamet sonrası konularını seviyorsanız bu diziyi de beğenebilirsiniz. Diziye puanım 6/10

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi ?🖐🖐

https://www.instagram.com/yorumvizyon/📍

See dizi yazım için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)