İçinizi ısıtacak gerçek bir hikaye | Togo

Togo Filmi Hakkında:

ABD-2019

Drama,macera,aile

114 Dakika

İmdb : 8.0

Filmin Konusu:

1925 yılında Alaska’nın Nome adlı küçük bir kasabasında difteri salgını başlamıştır. Salgın çoğunlukla çocukları etkilemektedir. Tek çözüm ise 600 mil uzaklıktan getirilecek serumlardadır. Belediye başkanı serumları uçak ile getirtmek ister fakat hava koşulları buna müsaade etmez.

Alaska ,Sibirya gibi soğuk iklimin hakim olduğu yerlerde buzun ve karın üzerinde ulaşımı sağlamak yerli halk tarafından kızak köpekleri kullanılır. Kasabalı başka bir şansı olmadığı için serumları kızak köpekleri ile getirmesi için Leonhard Seppala’dan yardım ister. Köpek eğitmeni olan Seppala yardımı kabul eder. Ancak en iyi ve cesur köpeği olan Togo 12 yaşına gelmiş ve yaşlanmıştır. Seppala’nın eşi Constance Togo’yu böyle bir yolculuğa çıkarma konusunda tereddüt etse de Seppala Togo’nun sadakatinden ve cesaretinden emindir. Seppala kızak köpekleri ile serumu almak üzere yola çıkar. -70 derece soğuk ve fırtına içinde yaşam mücadelesi başlamıştır.

Oyuncu Kadrosu:

Willem Dafoe : Leonhard Seppala

Julianne Nicholson : Constance Seppala

Richard Dormer : Dr. Cultis Welch

Michael Greyeyes :Amituk

Christopher Heyerdahl : George Maynard

Film İncelemesi :

Gerçek bir kahramanın hikayesi : Togo

(Gerçek Leonhard Seppala ve Togo’nun fotoğrafını yukarıya ekledim.)

Togo 1914 yılında Alaska’da mesafe yarışlarındaki başarısı ile ünlenmiş. Daha sonra 1925 yılında 425 km koşarak salgını bitirmek için serumların kasabaya getirilmesi onun sayesinde olmuş. Hatta bu olaydan sonra Seppala Sibirya Kızak Köpeği olarak ithal edilmeye başlanmış.

İşte bu kahraman köpeğin hikayesi beyazperdeye 2019 yılında aktarılmış. Film öyle güzel ve sürükleyici ki gözlerinizi ayıramıyorsunuz. Bir de flashback sahneleri ile Togo’nun küçüklük sahneleri çok eğlenceli ve etkileyici olmuş. Kesinlikle zamanınızı çok güzel değerlendirebileceğiniz ve duygu yüklü bir film. Togo ve Seppala arasındaki ilişki çok samimi. Filmde gereksiz uzatılmış ve sıkıcı sahne yok. Mekanlar zaten göz dolduruyor. Uzun zamandır bu kadar güzel film izlememiştim. Film hakkında kötü bir yorum dahi görmedim zaten .İzlemeye değer bir film.

Filmi izleyince abartmadığımı fark edeceksiniz. Filme puanım : 9/10

Diğer yabancı film yazılarım için tıklayınız.

İnstagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın

https://www.instagram.com/yorumvizyon/

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)