The Walking Dead

The Walking Dead Dizi Bilgileri:

Amerika

2010-Devam ediyor

Kıyamet kurgusu, drama, korku

10 sezon-147 bölüm

Netflix

Dizinin Konusu:

Dizi Robert Kirkman , Tony Moore, Charlie Adlard’ ın aynı adlı çizgi romanından esinlenerek yapılmıştır.

Şerif yardımcısı Rick Grimes’ ın hastanede uyanması ile başlar her şey. Rick vurularak hastaneye kaldırılmış ve o komadayken hayat büsbütün alt üst olmuştur. Dünya tamamen değişmiş her yerde insan etiyle beslenen zombiler vardır. Rick bir yandan neler olduğunu anlamaya çalışırken bir yandan da eşi ve çocuğunu bulmaya çalışır.

Eşini ve çocuğunu bulma ümidiyle gittiği evinin yakınlarında ise zombilerin saldırısına uğrar. Bu saldırıdan Morgan ve oğlunun yardımı ile kurtulur. Morgan Rick’in yaraları ile ilgilenir ve olanlardan bahseder. Sağ kalanlar için Atlanta’da güvenli bir bölge olduğunu eşi ve çocuğu yaşıyorsa orada olabileceğini söyler.

Rick onları bulmak ümidiyle Atlanta’ya doğru yola çıkar. Fakat Atlanta’ya geldiğinde şehrin tamamının aylaklar tarafından istila edildiğini görür. Şehirden geçerken zombilerin yoğun olduğu yerde sıkışıp kalır. Tam ümitleri tükendiği anda Glenn isimli genç ona yardım eder. Onu şehre birkaç kilometre uzaktaki kampına götürür. Rick eşi ve oğlunun bu kampta olduğunu görür. Artık onlar için mücadele edecek ve yeni dünyada hayatta kalmak için elinden geleni yapacaktır.

Oyuncu Kadrosu:

Andrew Lincoln: Rick Grimes

Sarah Wayne Callies: Lori Grimes

Chandler Riggs: Carl Grimes

Steven Yeun :Glenn Rhee

Jonathan Bernthal : Shane

Laurie Holden:Andrea

Norman Reedus :Daryl Dixon

Melissa McBride: Carol

Dizi İncelemesi:

Kıyamet sonrası kurguda en sevdiğim dizi: The Walking Dead

Dizi başladığından beri o kadar beğenildi ki 2015’te spin-off ‘u olan Fear The Walking Dead yayınlamaya başladı. Fear The Walking Dead olayların başlangıcını ,insanların bu zombileştiren virüs ile ilk tanıştığı anları gösterdi bize.Yine de The Walking Dead’in yerini tutması imkansız. Böylece virüsün nasıl yayıldığını görmüş olduk. The Walking Dead ‘te ise Rick önderliğinde bir grubun hayatta kalma mücadelesini izliyoruz. Tehlike sadece zombiler de değil üstelik .Kendi düzenlerini kuran farklı topluluklar ve tehlikeli kişilere karşı da mücadele etmeleri gerekecek.

Fakat 10 sezondur yayında olan dizide birçok ana karakter öldü .Yenileri geldi ve onlarda öldü. Bazen diziyi sadece o karakteri sevdiğiniz için izlersiniz.

Spoiler vermek istemediğim için ayrıntıya giremiyorum. Fakat sürekli oyuncu değişimi izleyiciyi diziye küstürdü. Bazı oyuncular yan dizilere kaydırıldı. Konular da sezonlar ilerleyince tekrar etmeye başladı .İnsanlar da sıkıldı doğal olarak. Dizi çok sıkı kemik bir kadro dışında izleyicisini kaybetti. Mart 2022’de final yapacağı duyuruldu en sonunda. Finalin ardından başka bir spin-off ile devam edileceği duyuruldu.

Üçüncü spin-off dizisi : The Walking Dead : Wold Beyond Bu dizi de kıyamet sonrasındaki bir grup genci konu edinecek.

Diziye puanım: 8/10

Diğer yabancı dizi yorumlarımı okumak için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)