The Vampıre Dıarıes

The Vampıre Dıarıes (Vampir Günlükleri) Dizi Bilgileri :

ABD

2009-2017

Drama, fantastik, korku

8 Sezon -171 bölüm

Dizinin Konusu:

 The Vampıre Dıarıes (Vampir Günlükleri) L. J. Smith. ‘in aynı adlı kitap serisinden uyarlanmıştır.

Başrol Elena Gilbert Mystic Falls kasabasında yaşayan liseli bir genç kızdır. 4 ay önce ebeveynlerini bir trafik kazasında kaybetmiştir. Kardeşi Jeremy ve halası ile birlikte yaşamaktadır. Dizi iki vampir kardeş olan Damon Salvatore ve Stefan Salvator’un Mystic Falls’a gelmesiyle başlar.

Stefan daha uyumlu ve ılımlıdır. İnsanlara zarar vererek kanlarını içmek yerine hayvan kanı ile beslenmeyi tercih eder. Damon daha soğuk kanlıdır. İnsanların acı çekmesinden zevk alır. Onların kanını içmekten asla çekinmez. Salvatore kardeşler kasabaya döndükten sonra Elena ile Stefan arasında bir çekim olmuştur. Fakat Damon’da Elena’ya karşı boş değildir. Bu durum iki kardeş arasında bitmek bilmeyen bir mücadele başlatır. Bu mücadele sadece Elena’nın hayatını etkilemez. Kasaba da olaylardan nasibini alır.

Oyuncu Kadrosu:

Nina Dobrev: Elena Gilbert

Paul Wesley :Stefan Salvatore

Ian Somehalder :Damon Salvatore

Steven R. McQuenn :Jeremy Gilbert

Katerina Graham :Bonnie Bennett

Candice Accola: Caroline Forbes

Dizi İncelemesi:

İzleyiciler tarafından en çok sevilen vampir dizilerinden biri : The Vampıre Dıarıes (Vampir Günlükleri)

Dizi film tadında başladı. Ufaktan gerilimli sahneler çok yakışmış bence. İlk 4 sezon çok çok güzel zaten .Diğer dizilerde de konuştuğumuz gibi bu dizideki problem de sezonlar uzadıkça konunun sıkması ve tekrar etmesi oldu.

Elena ve Stefan’ın aralarındaki çekim çok güzeldi. Fakat ne kadar kötü karakter olarak tanımlasak da Damon bunu tam tersine çevirmeyi başardı. Eğlenceli ve esprili ve duygulu adamı gösterdi bize. Hal böyle olunca izleyici de Stefan Damon mücadelesinde Damon’u desteklemeye başladı. Diziye bir de Orijinal vampirler, görsel ikizler, melezler, kurt adamlar da dahil oldu.

Başlarda bunları da sevdik ama çok fazla oyuncu girdi çıktı. Başrol bile dayandı dayandı bir sezon kala diziden ayrıldı. Bu kadar uzatmaya ne gerek vardı soruyorum? Bir de dizideki tek sosyal hayat partiler, organizasyonlar falan…Her bölüm ya özel bir gün ya da bir şeyler kutlanıyor. Bir de dizide karakterler 3 -5 bölümde bir başkasına aşık oluyor. Pembe diziye döndü tamamen bölümler. Zaten bende bitirecek heves de kalmadığı için en fazla 5.sezona kadar ilerleyebildim.

The Vampıre Dıarıes tarzı projelerden hoşlanıyorsanız spin-off ‘u olan The Originals dizisini izleyebilirsiniz. Burada da Orijinal vampir ailesinin maceraları anlatılıyor. Toplam 5 sezon (Netflix’te bulabilirsiniz)

Diziye puanım: 6/10

Diğer yabancı dizi yorumlarımı okumak için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)