Altın Küre adayı dizi :The Undoing

The Undoing Hakkında :

ABD-2020

Gizem/psikolojik gerilim

1 sezon 6 bölüm (mini dizi)

İmdb: 7.4

beIN CONNECT- HBOmax

Dizinin Konusu:

Dizi başarılı bir terapist, sosyal ve maddi açıdan güçlü bir kadın olan Grace’in kötü bir kaza ile değişen hayatına odaklanıyor.

Grace Fraser başarılı ve aile hayatında da mutlu bir kadındır. Eşi Jonathan da başarılı bir doktordur. Oğulları ise New York’un seçkin okullarından birinde eğitim almaktadır.

Okul için düzenlenen bir yardım gecesinin ardından velilerden biri olan Elena’nın korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkar. Aynı gün eşi de ortadan garip bir şekilde ortadan kaybolur. Grace eşine hiçbir şekilde ulaşamaz. Eşine ulaşmak için çabalarken kendini bir sürü sır ve yalanın içinde bulur. Grace neler olduğunu anlamaya çalışırken öldürülen kadın ile eşinin ilişkisi olduğunu da öğrenir. Bu durum Jonathan’ ı cinayetin bir numaralı şüphelisi yapmıştır.

Katilin kim olduğu araştırılırken olayların ortasında kalan Grace tüm karmaşanın içinde oğlu ile yeni bir sayfa açmaya çalışır.


The Undoing Game of Thrones dizisinin rekorunu kırdı. Dizi ilk bölümüyle 28 günde 3 milyon seyirciye ulaştı.

Game of Thrones 2011 yılında 750 bin izleyiciye ulaşmıştı.

Dizi “You Should Have Known” romanından uyarlanmıştır.📍

Oyuncu Kadrosu:

Nicole Kidman : Grace Fraser

Hugh Grant : Jonathan Fraser

Donald Sutherland : Franklin Reinhardt

Matilda De Angelis : Elena Alves

Noah Jupe : Henry Fraser

Lily Rabe: Sylvia Steineitz

Edgar Ramirez: Detective Joe Mendoza

Dizi yorumu:

Netflix’in kalitesiz ve seri üretim gibi tekdüze yapımlarından kurtulmak ve kaliteli yapımlar izlemek isteyenler için güzel bir öneri: The Undoing

Dizi konusu itibariyle merak uyandırsa da yavaş ilerliyor.Yine de konu merak uyandırıcı olduğundan ve oyuncular çok kaliteli olduğu için sıkmıyor.Tabi katil kim diye merak ettiğiniz için de kendinizi izlemekten alamıyorsunuz.

Tek sıkıntı Nicole Kidman’ın anlamsız mantoları. Allahım ne sinir bozucu bir kıyafet tarzı var dedim kendi kendime. Hele o saçlar bir süre sonra dikkatimi dağıttı. Hiç de değiştirmedi sağolsun tarzını. Kısacası dizideki tarzı beni çok sıktı. Bunun dışında eleştirecek hiçbir nokta yok. İzlemenizi tavsiye ederim. Sürükleyici bir dizi.

Diziye puanım 7 /10

Diğer yabancı dizi yazılarım için tıklayınız.

İnstagram hesabımıza da bekleriz.

https://www.instagram.com/yorumvizyon/🦋

2 Responses to “Altın Küre adayı dizi :The Undoing”
    • Lavinia Mart 10, 2021

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)