The Midnight Sky

The Midnight Sky Hakkında :

ABD – Post Apocalyptic,Bilim-Kurgu

2 Saat 2 Dakika

İmdb : 5.6

Netflix

Filmin Konusu :

Lily Brooks-Dalton’ın ‘Good Morning, Midnight’ adlı romanından esinlenerek çekilen The Midnight Sky  küresel bir felaketin ardından Kuzey Kutup bölgesinde yalnız yaşayan bir gökbilimcinin hikayesini konu ediniyor.

Hırslı bir bilim adamı olan Augustine yaşanabilir gezegenler olup olmadığını araştırmak için Kuzey Kutbu’nda yaşamaktadır. Bilinmeyen bir felaketle radyasyona maruz kalan Dünya nüfusunun çoğu yok olmuştur. Bulunduğu üste yalnız kalan ve çalışmaya devam eden Augustin kendisinin keşfettiği yaşanabilir bir uydu olan K-23’ü araştırma görevi için Jüpiter’den dönen uzay gemisi ile iletişimin yollarını aramaktadır. Gemideki mürettebat ise Dünya’daki durumdan habersizdir. Augustin’in amacı geç olmadan gemi mürettebatı ile iletişim kurarak, astronotların esrarengiz bir felaketin tehdit ettiği Dünya’ya geri dönmesini engellemeye çalışmaktır.

Oyuncu Kadrosu:

George Clooney :Augustine

Felicity Jones : Sully

Kyle Chandler :Mitchell

Sophie Rundle : Jean Sullivan

Tiffany Boone : Maya

David Oyelowo : Commender Adowole

Film incelemesi :

George Clooney’in yönetmenliğini yaptığı ilk film : The Midnight Sky

İnanın bu film hakkında ne yorum yapılabilir bilmiyorum. Konuyu okuyunca izlemek istiyorsun. Direkt filmi açıp izlesen her şeyi anlamıyorsun . Saçma ve gereksiz diyaloglar var. Bir film bu kadar anlaşılmaz ve saçma olur. Aksiyon sahnesi neredeyse yok zaten. Dünya’yı etkileyen felaket ne belirsiz. Madem radyasyondan insanlar ölüyor bizim bilim adamı neden hayatta onu da anlamadık. Tahliye edilen insanlara ne oldu belli değil. Hayatta kalmaya dair hiçbir çaba yok .Bir de duygusallık eklemeye çalışmışlar. Çok zorlama olmuş. O kadar para döküp uzay filmi çekiyorsunuz bari bir heyecan olsun, senaryo zeka barındırsın değil mi ?.

Neyse tutulacak bir tarafı yok anlayacağınız. Ben kendimi zorlaya zorlaya bitirdim. Zamanınızı boşa harcamayın derim.

Diğer film yazılarım için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)