Gerilim sevenlere HBO İmzalı Mini Dizi: The Head

The Head Hakkında :

2020-İspanya

Dram/gerilim/gizem

1 sezon-6 bölüm

İmdb:6.9

Hulu & HBOmax

Dizinin Konusu:

Antartika’ da araştırma yapan Polaris VI istasyonunda yaşanan gizemli olayları konu ediniyor.

Polaris VI istasyonuna farklı ülkelerden gelen bir grup bilim insanı ve istasyon çalışanları aniden ekip arkadaşlarından birinin öldürülmesi ile kendilerini gizemli olaylar zincirinin içinde bulurlar. Önce istasyonunun dış dünya ile iletişimi kesilir, ardından da bir katil tarafından avlanmaya başlarlar.

Ekip bir yandan dış dünya ile bağlantı kurmak için mücadele ederken bir yandan da katilin kim olduğunu bulmaya çalışır.

Oyuncu Kadrosu:

Katharine O’ Donnelly : Maggie Mitchell

Alexandre Willaume : Johan

Alvaro Morte : Ramon

Laura Bach : Annika Lundqvist

John Lynch: Arthur Wilde

Chris Reilly :Nils Hedlund

Yamashita Tomohisa : Aki Kobayashi

Richard Sammel : Erik Osterland

Sandra Andreis: Ebba Ullman

Yorum spolier içerebilir. İzlemeyenler dikkat !!!

❗❗❗

Dizi Yorumu:

Son zamanlarda pek gerilim tarzı dizi ve filmler izlemiyordum.Tesadüfen denk geldiğim ve beğendiğim bir film ile tanıştırayım sizi : The Head

HBO’nun Asya dizilerinden. Konusu tanıdık gelebilir fakat işlenişi güzel gerilim duygusu da yüksek bir dizi.Dizide La Casa De Papel’in Prefesör’ü Alvaro Morte’yi görünce izlemeye karar verdim. Daha önce yer aldığı yapımlardan bazılarını izledim ve oyunculuğunu beğeniyorum.Bu diziyi de beğendim iki günde bitirdim.Bölümler akıcı gidiyor zaten sıkmıyor izleyiciyi.Sadece dizinin konusu 6 aylık gece yaşanan dönmede geçtiği için sürekli karanlıkta görüntü kalitesi olmuyor ve kasvet basıyor.Fakat bu durumun ekibin çalışanlarını nasıl etkilediği dizide çok güzel anlatılmış.

Bunun dışında dizide bir seri katil gezip tüm ekibi öldürüyor, millet yana yakıla katili arıyor fakat koca istasyonda bir tane dahi kamera sistemi yok. Bu da yetmez gibi radyo sinyalleri bozuluyor fakat alternatif bir kurtarma yöntemi bile yok .Üstelik haftalarca haber alınamayan dış dünyadan da kimse gidip de bir bakalım ne oldu bunlara demiyor. Görev süreleri bitince bir ekip gidiyor. Şimdi diyeceksiniz ki bunlar olsa dizide heyecanlı olan bir şey kalmaz. Tamam ama biraz mantıklı olsa fena olmaz değil mi ?

Mantık hatalarına takılmayıp dizinin akışına kendinizi bırakırsanız çok beğeneceğinize eminim. Son zamanlarda izlediğim en heyecan verici dizilerden. İspanyollar bu dizi film işinde kendini geliştirdi. 👏 e ne diyelim darısı başımıza 😃

Diziye puanım : 7/10

Başka bir İspanyol yapımı önerisi için tıklayınız.

İnstagram hesabımız için 🤞

https://www.instagram.com/yorumvizyon/👀

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)