Şeref Bey

Şeref Bey Dizisi Hakkında:

Türkiye -2021

Komedi

1.Sezon -10 Bölüm ( şuan 2 bölüm yayınlandı)

Exxen

10 bölüm olarak planlanan dizinin yönetmen koltuğunda Onur Ünlü otururken senaryo danışmanlığını ise Ali Atay üstleniyor.

Dizi Konusu :

20 yaşlarında Arnavutluk’tan Türkiye’ye dönen Şeref Bey oldukça normal ve sıradan bir hayat yaşamaktadır. Emekli maaşının çoğunu hayır için harcayan Şeref bey ek olarak çalıştığı işten de ayrılmıştır. Bir gün oturduğu binanın depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltılması istenir. Bu durumda yıllar önce yatırım olarak aldığı ve kiraya verdiği evine taşınmak ister. Ancak aylarca kirasını ödemeyen kiracılarının bilmediği yaşantısı ile hayatı tam bir kaosa döner.

Oyuncu Kadrosu :

Haluk Bilginer : Şeref Bey

Songül Öden: Neşe

Şükran Ovalı : Suna

Ertan Saban: Nuran

Ecem Uzun: Yıldız

Ahmet Rıfat Şungar: Baki

Serhat Kılıç: Nejat

Devrim Yakut: Solmaz

Dizi incelemesi:

Yerli dijital platform olan Exxen’in en iddialı dizilerinden biriydi : Şeref Bey

Dizinin şuan iki bölümü yayınlandı. Yayınlanır yayınlanmaz ikisini de izledim. Haluk Bilginer’in başrol olması dolayısıyla merak ediyordum zaten. Dizi Haluk Bilginer’in dışında da oldukça güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip. Ayrıca yönetmen olarak Onur Ünlü ve senaryo danışmanlığında Ali Atay’ın olması da benim için önemli bir referanstı. Bunun dışında Exxen içeriklerinin kalitesini merak ediyordum.

Tüm bu ekipten bahsedince beklenti oldukça artıyor.Beklentiyi karşılıyor mu peki ?

Benim gözlemlediğim kadarıyla hikayede oturmayan bir şeyler var. Takip ediyorsunuz ama öylesine yani. Güzel müzikler kullanılmış. Ama konu akıp gitmiyor. E haliyle bir tek müzik ve Haluk Bilginer için de dizi izlenmiyor. İnternette çok kaliteli, çok iyi proje, insanlar gelecek bölümler için sabırsızlanıyor gibi bir yorum gördüm. Bu yorum diziden daha komik geldi açıkçası. Ucuz espriler var bir kere. Hatta küfürlü sahnelerle birleştirince Recep İvedik tadında diyebilirim. Özellikle açıp izleyeceğim bir dizi değil. Diziyi idare eden birkaç oyuncu sadece. Bunun dışında Songül Öden’in hayat verdiği Neşe çok yapmacık bir karakter. Bir de Solmaz karakteri. İleride hikayeye bağlarlar belki bilmiyorum ama çok gereksiz buldum.

Üzgünüm Exxen bu da olmamış …

Diğer yerli dizi yazılarım için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)