See

See Dizisi Hakkında :

ABD-2019

Aksiyon ,Macera, Bilim-kurgu, Dram

1 Sezon -8 Bölüm

İmdb : 7.6

Apple TV+

Dizi Konusu :

Dizi günümüzden oldukça uzak bir gelecekte geçmektedir. Kimyasal bir savaş sonucunda dünya nüfusu oldukça azalmış , geride kalan kişiler ise görme yetisini kaybetmiştir. Yeni doğanlar da kör olarak doğmaktadır. Öyle ki insanların görmek ile ilgili bahsetmesi bile toplumda cadı olarak nitelendirilmesine sebep olmaktadır. Dünya bu felaket sonucunda teknoloji ve sanayileşme döneminden neredeyse ilk çağlara dönmeye başlamıştır. Sağ kalanlar kırsal alanlarda avlanarak küçük kabileler halinde hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Bu gidişat görme yetisine sahip olarak dünyaya gelen ikiz bebekler ile bir anda alt üst olur.

Oyuncu Kadrosu :

Jason Momoa : Baba Voss

Hera Hilmarsdóttir : Martha

Sylvia Hoeks : Kraliçe Kane

Nesta Cooper :Haniwa

Archie Madekwe :Kofun

Alfre Woodard : Paris

Christian Camargo : TamactiJun

Joshua Henry : Jerlamarel

Dizi incelemesi :

Son zamanların en beğenilen dizisi : See

Yine kıyamet sonrası bir senaryo olduğunu kabul edersek See diğer yapımlara oranla oldukça orijinal bir konuya sahip. Dizi için ciddi bir emek olduğu da ortada. Bölüm başına 15 milyon harcama yapıldığı söyleniyor. Mekanlar ve oyuncular göz dolduruyor. Game of Thrones bittiğinden beri bu kadar emek verilen başka dizi görmemiştim. Dizi için yeni bir dünya yaratılmış bildiğiniz. İnsanların görme yeteneği olmadığı için diğer duyuları fazlasıyla gelişmiş. Özellikle duymak o dünyada hayatta kalabilmek için çok önemli. Fakat bazı yerlerde görüyor gibi fazla rahat hareket ediyorlar. Bu da göze batıyor tabii. İlerleyen bölümlerde bu durumu fark etmiş olacaklar ki biraz daha düzelttiler bu durumu. Senaryoda beni rahatsız eden tek şey Jerlamarel’i o kadar konuştular ve beklenti içine soktular ki bizi Kofun ve Haniwa bir an önce onunla tanışsın istedik. Aydınlanma evini hakkında da beklentilerim vardı ama hepsi boş çıktı bir anda. İlk bölümden beri bahsettikleri olay sezon finalinde hayal kırıklığı oldu benim için. Bunu saymadığım takdirde çok kaliteli bir yapım olmuş doğrusu.

Bunun dışında diziyi sevdiren diğer etken Game of Thrones dizisinden Khal Drogo olarak tanığımız bu dizide ise Baba Voss karakterine hayat veren Jason Momoa tabii ki. O ne oyunculuk öyle. Çok yakışmış role. Kendisi zaten çok sevdiğim ve hayranlıkla izlediğim bir oyuncu. Bu dizide de rolünün hakkını fazlası ile vermiş.

2 sezon ile final yapacağı söyleniyor. Heyecanla yeni sezonu bekliyoruz.

İzlemenizi tavsiye ederim .

Diziye puanım 7/10

Diğer yabancı dizi yazılarım için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)