Son zamanların Trendlerinden İskandinav Yapımı Dizi : Ragnarok

Ragnarok Hakkında :

2020- Norveç

Fantastik/Dram

1 Sezon 6 Bölüm

İmdb: 7.5

NETFLİX

Dizinin Konusu:

Ragnarok küçük bir Norveç kasabası olan Edda’da yaşanan sıra dışı olayları konu ediniyor.

Küresel ısınma sonucunda buzların hızla erimesi Edda’yı da oldukça fazla etkilemektedir. Kasabada sürekli olarak ani iklim değişiklikleri yaşanmaktadır. Üstetik Edda’nın en büyük sıkıntısı buzulların erimesi de değildir. Kasabanın su kaynakları da fabrika atıkları sebebiyle zehirli akmaktadır. Bu fabrika ise zengin ve oldukça güçlü bir aileye aittir.Kasabada çoğu kişi durumun farkında olsa da bu aileden çekindikleri için gerçekleri görmezden gelmektedir. Kasabadaki bu kötü gidişatın artık durdurulması gerekemektedir. Yoksa dünyanın sonu hiç de uzak değildir.

Bu gidişatı durdurabilecek tek kişi ise kısa bir süre önce kasabaya gelen ve daha gücünün farkında olmayan Magne’dir. Magne zamanla gücünün sınırlarını keşfederken bu gidişatı durdurmak için tehlikeli bir mücadeleye girecektir.

Oyuncu Kadrosu:

David Stakston : Magne Seier

Theresa Frostad Eggesbo : Saxa

Herman Tommeraas : Fjor

Jonas Strand Gravli : Laurits Seier

Emma Bones : Gry

Gisli Örn Garoarsson : Vidar

Odd- Magnus Williamson : Erik

Synnove Macody Lund : Ran

Ylva Bjorkaas Thedin : Isolde

Dizi Yorumu :

Kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaşan Norveç yapımı dizi : Ragnarok

Öncelikle İskandinav mitolojisi hakkında fikir sahibi olmayanlar için ilk bölümleri anlamakta zorlanabilirsiniz. Fakat sıkılanlar bunun için diziyi bırakmasın. İlerleyen bölümlerde konu anlaşılmaya başlıyor. Zaten durumu anlaşılır hale getirmek için ilerleyen bölümlerde küçük açıklamalar eklemeye başladılar.

Dizi alışık olduğumuz kalabalık şehir görüntülerinin dışında muhteşem İskandinav manzaraları arasında çekiliyor. Mekanlar o kadar güzel ve konu ile öyle güzel özdeşleşmiş ki severek izliyorsunuz. Arada lisede çekilen sahneleri bol ergenlik barındırsa da konusu bakımından orijinal bir yapım.

Eleştireceğim nokta yine Netflix’e olacak. Farkıdaysanız artık her dizide eşcinsellik var. İnsanların kişisel tercihlerine saygı duyuyorum. Yargılamak haddimiz değil tabii ki .Fakat her dizide de gözümüze sokmak empoze etmek olmuyor mu ? Netflix dizi ve filmlerinin geleneği oldu bu durum.

Bunun dışında sezon finalinde havada kalan bazı noktalar olsa da merak uyandıran bir dizi : Ragnarok. Dizinin ikinci sezonu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Pandemi şartlarından dolayı çekimlerin erteleneceği ve yayın tarihinin de gecikeceği söylentileri de var. Yeni sezon tarihi açıklanınca instagram hesabımız üzerinden paylaşım yapacağız.

Mitolojik kurgulardan hoşlananların izlemesini tavsiye ederim. Diziye puanım 6.5/10

Diğer yabancı dizi yazılarım için tıklayınız.

İnstagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın . Yorumlarınızı bekliyorum. Sevgiler 🌺

https://www.instagram.com/yorumvizyon/😍

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)