Netflix Prens Harry ve Meghan Markle ile milyonluk anlaşma yaptı.

İngiliz Kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerinden ayrılan Sussex dükü Prens Harry ile düşes Meghan Markle’ın içerik üretme konusunda Netflix ile anlaşmaya vardığı söyleniyor.Çiftin bu anlaşmadan 1.1 milyar gelir elde etmesi bekleniyor.

Prenses Diana’nın ölümünden bu yana Kraliyet ailesi içinde kavga haberleri pek gündeme gelmiyordu. Tabi Harry evlenene kadar. Prens Harry’nin Afrika kökenli oyuncu Meghan Markle ile evlenmesinden bu yana kraliyet ailesinde sular durulmadı.

Önce Kate Middleton ile Meghan Markle arasında eltiler savaşının başladığı söylentileri yayılmaya başlandı. Hatta düğünden önce Meghan Markle’ın Kate’i ağlattığı şeklinde dedikodular bile çıktı. Fakat asıl meselenin eltilerin arasındaki çekişme değil Harry ve William arasında olduğu söylentileri başladı.

Bu haberlerin ardı arkası kesilmesi.2018 yılında evlenen çift sonunda kraliyet ailesindeki görevlerinden ayrılarak oğulları Archie’nin doğumundan kısa bir zaman sonra önce Kanada’ya ardından da Markle’ın ülkesi ABD’ye yerleşti.

Netflix ve Spotify ile anlaştılar

Ayrıldıkları günden itibaren Hollywood çevresinde film ve dizi projeleri için teklifler geldiğini belirten çift aynı zamanda kendi ekonomik özgürlüklerini almak istediklerini söylüyordu. Sonunda beklenen haber geldi. Çift bir yapım şirketi kurarak Netflix ile uzun soluklu içerikler hazırlama konusunda anlaşmaya vardı. Çift öncelikle belgesel yapımlar üzerinde çalışacak.

Netflix genel müdürü aynı zamanda içerik sorumlusu Ted Sarandos ise anlaşma hakkında “Harry ve Meghan dünya çapında milyonlarca insana ilham vermeyi başardı. Onların Netflix’i seçmiş olmalarından inanılmaz gurur duyuyoruz ve anlatacakları hikayeleri için heyecanlıyız.” diye konuştu.

Ünlü çift ise anlaşma hakkında “Odak noktamız bilgilendiren ancak aynı zamanda umut veren içerikler oluşturmak olacak. Yeni ebeveynler olarak, ilham verici aile programları yapmak da bizim için önemli.” dedi.

Haberler sadece bununla sınırlı değil.Ünlü çiftin yapım şirketi Netflix’in ardından dijital müzik devi Spotify ile de bir anlaşma yaptı.Meghan ve Harry bu anlaşma kapsamında zaman zaman konuk da ağırlayacakları podcastler yayımlayacak.

Vizyona dair diğer gelişmeler için tıklayınız.

👇👇👇👇👇

https://www.instagram.com/yorumvizyon/ 🔻

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)