Netflix’in yeni Türk dizisi : Pera Palas’ta Gece Yarısı

Pera Palas’ta Gece Yarısı Hakkında:

Türkiye-2021

Psikolojik drama

1 sezon 8 bölüm olarak planlanıyor.

Yayın tarihi henüz netleşmedi.

Dizi Netflix’te yayınlanacak.

Dizi Charles King’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Senaryosunu Elif Usman’ın kaleme aldığı dizinin yönetmeni Rise of Empires :Ottoman dizisinin yönetmenliğini de yapan Emre Şahin.

Önce Pera Palas hakkında kısaca bilgi vereyim ;

Pera Palas’tan önce Doğu Ekspresinde yolculuk yapanların dinlenmesi için İstanbul’da yüksek standartlarda bir otel bulunmuyordu. Bu ihtiyacı karşılamak için 1982 Pera Palas inşa edildi. Hatta Doğu Ekpresinde Cinayet film yazımda da anlattığım gibi Agatha Christie de bir dönem bu otelde bulunmuş hatta filme konu olan kitabı da burada yazmıştır. Pera Palas günümüzde hala hizmet vermekte.

Birçok ünlü isim de Pera Palas’ta bulunmuştur.

Örneğin Ernest Hemingway ,Umberto Eco , Mark Twain, Arthur Conan Doyle …

Bildiğimiz gibi Sir Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes serisinin yazarıdır. Aynı zamanda Sultan Abdülhamid’in de mektup arkadaşı olduğu söylenir. Sultan Abdülhamid Sherlock Holmes’un yeni maceralarını da Osmanlıcaya çevirtir ve okuturmuş.

Dizinin Konusu:

Dizide genç gazeteci Esra, efsanevi Pera Palas Oteli hakkında yazı yazmakla görevlendirilir. Esra, oteli gezerken yanlışlıkla odalardan birinin 1919’a açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Dönemin İstanbul’una yolculuk yaparak, Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen bir siyasi komplonun ortasına düşer. Zaman dilimi Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemi ve Cumhuriyete geçiş sürecidir. Esra, İstanbul’da bir çılgın kulübün sahibi gizemli Halit ile tanıştığında ise,1919 yılı İstanbul’unun hiç de göründüğü gibi olmadığını fark eder.

Oyuncu Kadrosu:

Pera Palas’ta Gece Yarısı başrollerini Hazal Kaya ve Selahaddin Paşalı paylaşıyor.

Kadrodaki diğer isimler ise :

Nergis Öztürk

Engin Hepileri

Ebrar Alya Demirbilek

Vizyona dair diğer haberler için instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın.

https://www.instagram.com/yorumvizyon/🎬

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)