Netflix’ten yeni yerli film “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? Hakkında :

  • Dram / komedi
  • 1 saat 53 dakika
  • 9 Nisan / NETFLİX

Film Yılmaz Erdoğan’ın askerlik yıllarında yazdığı 1999 yılında ise ilk kez gösterimi yapılan aynı adlı tiyatro eserinden uyarlama olarak beyazperdeye aktarıldı.Tiyatro ilk kez 1999 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi ( BKM)’de sergilendi.

17 kişilik oyuncu kadrosu bulunan oyunun başrollünde Gülseren rolüyle Demet Akbağ bulunuyordu. Oyun o kadar sevilmiş ki 4 yıl boyunca kapalı gişe oynamıştır. Anadolu turnesi de yapılan oyun birçok şehirde sergilenmiş ve yaklaşık 1 milyon izleyiciye ulaşmış.

Tiyatroda kullanılan özel efekt ve görüntüler kullanılmış oyunun bedeli yaklaşık 110 milyar tutmuş.

Tiyatro oyunundaki oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın dışında Zerrin Sümer, Sinan Bengier, Salih Kalyon , Altan Erkekligibi usta isimler de bulunmuştur. Tiyatro oyununun CD ve DVD versiyonları da satışa çıkarılmıştır.

Filmin Konusu :

Film 1948 yılında İstanbul’da üstün zekalı bir çocuk olarak dünyaya gelen Gülseren’in ailesiyle birlikte bulunduğu çevreye ayak uydurabilme çabalarını anlatırken diğer yandan da Türkiye’nin bir dönemine ayna tutuyor.

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü ? İlk tanıtımı :

Andaç Haznedaroğlu’nun yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda ise ;

Ecem Erkek , Devrim Yakut , Engin Alkan , Asuman Dabak, Beyti Engin,Cezmi Baskın,Merve Dizdar , Ahmet Rıfat Şungar, Özlem Tokaslan gibi isimler bulunuyor.

Vizyona dair diğer haberler için ;

İnstagram hesabımızı da takip etmeyi unutmayın. 🙂

https://www.instagram.com/yorumvizyon/🎀

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)