La Casa de Papel

La Casa de Papel Dizi Bilgileri:

İspanya

2017- (Devam ediyor)

2 Sezon (4 Kısım) -31 bölüm

Suç,soygun

Netflix

Dizinin Konusu:

Profesör lakaplı suç dehası tarihin en büyük soygununu planlar. Bu soygun için gerekli becerilere sahip 8 suçludan bir ekip kurar. Amaç İspanya Kraliyet Bankası’nı soymaktır.

Profesör 8 suçluya 5 aylık bir eğitim verir. Bankaya dair her bilgi ve karşılarına çıkabilecek her durumu değerlendirirler. Tanınmamak için gerçek isimlerinin kullanmazlar. Herkes kendine bir şehir adı seçmiştir. Soygunda da kırmızı tulum ve Dali maskeleri kullanırlar.

5 ayın sonunda Profesör polisleri planı için yönlendirirken 8 hırsız içerideki bulunan kişileri rehin alarak kendilerini İspanya Kraliyet Bankası’na kilitlerler. Ve muhteşem soygun planı başlar. Fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

Oyuncu Kadrosu:

Alvaro Morte :Profesör

Pedro Alonso: Berlin

Ursula Corbero:Tokyo

Itzıar Ituno: Raquel Murıllo

Alba Flores: Nairobi

Miguel Herran:Rio

Jaime Lorente:Denver

Darko Peric:Helsinki

Roberto Garcia:Oslo

Francisco MartínezTous:Moskova

Dizi İncelemesi:

Aslında diziye geç başlayanlardanım. Suç veya soygun türündeki yapımlar çok ilgimi çekmiyor. Sosyal medyada ve başımı çevirdiğim her yerde tanıtımlarını ve fotoğraflarını görünce hadi başlayalım dedim.Başladım ve başından kalkamadım .Su gibi içtim neredeyse tüm bölümleri. Profesör muhteşem bir karakter olmuş . Ama favorim Nairobi .😍

Hiçbir bölüm birbirini tekrar etmiyor. İzlemek için can atıyorsunuz resmen. Bu diziyi izlemekten başka çareniz yok anlayacağınız. Bir de müzikler… 2.Dünya savaşı sırasında Mussolini karşıtı İtalyan partizanların şarkısı .Şu meşhur Bella Ciao ‘dan bahsediyorum. Diziye çok yakışmamış mı sizce de? Ne çok övdün diyebilirisiniz .Ama izleyince hak vereceksiniz.

İzlediğim diziler arasında beni en çok heyecanlandıran muhteşem bir yapım : La Casa de Papel 👌

İnşallah doğrudur dediğim ufak bir söylentiyi de paylaşayım sizlerle. Dizinin final sezonunda Kıvanç Tatlıtuğ’ un da yer alacağı söyleniyor.

Diziye puanım: 9/10

Diğer yabancı dizi yorumlarımı okumak için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)