Karayip Korsanları : Salazar’ın İntikamı

Karayip Korsanları : Salazar’ın İntikamı Film Bilgileri :

Amerika -2017

Macera ,Fantastik , Aksiyon

2 Saat 9 Dakika

İmdb :6.5

Filmin Konusu :

Aradan yıllar geçmiş Will Turner’ ın oğlu Henry büyümüştür. Babasının Uçan Hollandalı’ nın lanetinden kurtulması için deniz efsanelerini araştırmaya başlamıştır. Denizdeki tüm lanetleri kaldırmak için tek yol Poseidon’un üç uçlu mızrağıdır. Bu maceraya birlikte atılabileceği kişi ise tabii ki Kaptan Jack Sparrow’dur.

Jack ve mürettebatı ise adada açılacak yeni bankayı soymaya çalışmaktadır. Lakin Siyah İnci’yi kaybetmesi ile birlikte kötü şans peşini bir türlü bırakmamaktadır. Banka soygununun başarısız geçmesi ile mürettabatı da onu terk etmiş ve bunalıma girmiştir. Pusulasını da Rom karşılığında takas ettiğinde ise pusulaya ihanet etmiş ve yıllardır intikamını almak için bekleyen eski bir düşmanı serbest bırakmıştır.

Bir yandan kraliyet askerleri tarafından aranan Jack’in yolu halk tarafından cadı olduğu gerekçesiyle idam edilmek istenen Carina ile kesişir. Carina bir bilim kadınıdır ve elinde mızrağın bulunduğu yeri gösteren bir harita vardır. Fakat ikisi de idam edilmek üzeredir. Henry Jack’in eski mürettabatı ile birlikte ikisini idamdan kurtarır ve üç uçlu mızrağı aramak için denize açılırlar.

Oyuncu Kadrosu :

Johnny Depp : Captain Jack Sparrow

Kaya Scodelario :Carina Smith

Javier Bardem : Salazar

Brenton Thwaites :Henry Turner

Geoffrey Rush : Barbossa

Kevin McNally : Gibbs

Orlando Bloom :Will Turner

Film İncelemesi:

Efsane serinin son filmi : Karayip Korsanları : Salazar’ın İntikamı

Film Hollandalı lanetinde sıkışıp kalan babasını kurtarmak için çocukluğundan beri uğraşan Will ve Henry ile başlıyor. Will’i Dünyanın Sonu filminden sonra ilk kez görüyoruz bu filmde. Normal görüntüsü gitmiş lanet vücuduna yayılmaya başlamış. Bu arada Henry karakterini canlandıran oyuncu cidden çok benziyor Will’e .

Jack klasik Jack işte 🙂 Yine bir işler karıştırıyor. Yine askerlerden kaçıyor. Beklentiyi karşılıyor yani. Carina karakterini role çok yakıştıramasam da hikayesi ile kurtarıyor durumu. Yine de Karayip Korsanları serisini çok sevdiğim ne koysalar beğenecek durumdayım. 🙂

Yine de Jack Barbossa ölülere karşı mücadele ederken Uçan Hollandalıyı ve Will Turner’ı da görmeyi dilerdim. Çünkü Will ve Elizabeth’ li filmlerin tadı bir başkaydı. Zaten izleyicilerin Gizemli Denizlerde filmini çok beğenmemesinden anlayabiliyoruz bunu. Filmin sonunda çok sevdiğim bir karakter veda etse de beklenilen bir kavuşmaya şahit oluyoruz. Bu da gelecek film için bir sinyal veriyor.

Film şuan yapım aşamasında olduğu için muhtemelen 2022 veya 2023’e kadar ancak yetişecek.

Karayip Korsanları’nın yeni filmi için Emma Watson gibi sürpriz birkaç isim olacağı konuşulsa da Johnny Depp’in olup olmayacağı muallak. Doğrusu Jack Sparrow’un olmadığı bir Karayip Korsanları düşünemiyorum.Resmi bir açıklama da yapılmadı zaten .

Umalım ki hayranlarını hayal kırıklığına uğratmaz ve muhteşem enerjisi ile bir kere daha izleyebiliriz.

Filme puanım: 8/10

Diğer yabancı film yazılarım için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)