“Kağıttan Hayatlar” Mart’ta Netflix’te | Filmin adı neden değişti?

Kağıttan Hayatlar

Netflix kariyerine Hakan: Muhafız internet dizisi ile başlayan Çağatay Ulusoy şimdilerde yeni bir Netflix filmi ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Senaryosunu Behzat Ç. dizisinin senaristi olan Ercan Mehmet Erdem kaleme alırken yönetmen koltuğunda Ayla, Türk İşi Dondurma, Müslüm ve birçok başarılı filmlerin yönetmenliğini yapmış olan Can Ulkay oturuyor.

Geçtiğimiz yıl başlayan çekimler Covid-19 tedbirleri ile Eylül ayında tamamlandı.Gösterime girmeye az bir zaman kala filmin adı ve vizyon tarihi değiştirildi.

Mücadele Çıkmazı olan filmin adı Kağıttan Hayatlar olarak değiştirilirken 15 Mart olan vizyon tarihi 12 Mart oldu. Film 12 Mart’ta 190 ülkede aynı zamanda izleyici karşısına çıkacak. Filmin adının değiştirilmesindeki en önemli sebep de bu zaten. Daha anlaşılabilir ve basit olması sebebiyle böyle bir değişiklik yapılmış. Netflix’te Kağıttan Hayatlar filminin tanıtımı yapılırken ‘Struggle Alley’ ismi de şimdilerde ‘Paper Lives’ olarak değişmiş oldu. Film tanıtımı henüz yayınlanmadı.

Filmin konusu ise şöyle :

Film İstanbul’un eski bir mahallesinde yaşayan Mehmet isminde bir genç(Çağatay Ulusoy) ile çocukluğundan beri aynı mesleği yaparak hayatını kazanan Tahsin Baba ve 8 yaşındaki bir çocuğun hayatına odaklanıyor.

Mehmet’in yine kağıt topladığı bir gün en yakın arkadaşı olan Gonzales’in çuvalından Ali isminde 8 yaşında bir çocuk çıkar. O çocuğun hayatına girmesi ile Mehmet bambaşka biri olur. Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışırken Mehmet ve Ali arasında güçlü bir bağ oluşur.

Oyuncu Kadrosu :

Çağatay Ulusoy : Mehmet

Turgay Tanülkü : Tahsin Baba

Emir Ali Doğrul : Ali

Selen Öztürk

Okan Aysalar

Rüzgar Diricanlı

Özay Oğuzhan Dilekoğlu

Erdem Eren Ayaş

Furkan Özkan

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi?📍

https://www.instagram.com/yorumvizyon/🙌

Vizyona dair diğer haberler için tıklayınız.

Bir Yorum to ““Kağıttan Hayatlar” Mart’ta Netflix’te | Filmin adı neden değişti?”
  1. Senarist Ahmet Piranoğlu Şubat 25, 2021

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)