Çağatay Ulusoy’un yeni filmi Kağıttan Hayatlar bugün Netflix’te yayınlandı.

Kağıttan Hayatlar Hakkında :

2021-Türkiye

Dram

1 saat 37 dakika

İmdb: 8.3

NETFLİX

Filmin Konusu:

Mehmet çocukluğundan beri hayatını kağıt toplayarak kazanan bir gençtir. Fakat böbrek rahatsızlığı giderek ilerlemiş ve acilen nakil olması gerekmektedir. Sağlığı giderek kötüleşen Mehmet bir gün kendisi gibi kağıt toplayıcısı arkadaşı Gonzales’in çuvalından çıkan Ali adındaki 8 yaşındaki bir çocuk ile tanışır. Çocuk üvey babasından dayak yediğini ve annesinin onu çuvala koyarak kurtarmak istediğini söyler. Mehmet Ali’yi bulduğu günden itibaren bambaşka biri olmuş ve aralarında güçlü bir bağ oluşmuştur. Mehmet Ali’yi bir yandan ailesine kavuşturmak isterken bir yandan da geçmişi ile yüzleşir.

Oyuncu Kadrosu:

Çağatay Ulusoy : Mehmet

Ersin Arıcı : Gonzales

Turgay Tanülkü : Tahsin Baba

Emir Ali Doğrul : Ali

Selen Öztürk

Kağıttan Hayatlar Film Yorumu:

Filmin başladığı ilk 15 dakika içinde sonunu tahmin edebiliyorsunuz. Konu çok açık ve basit çünkü. Verin bir ortaokul veya lise öğrencisinin eline kağıt kalem. Hemen yazar size böyle bir hikaye. Senaryo hiç zorlamıyor anlayacağınız. Ama kabul edin dram ve gözyaşı odaklı işleri seviyoruz. Her ne kadar klişe sonlu olsa da film kendini izletiyor ve etkiliyor. Hele ki son zamanlarda Netflix’te yayınlanan kötü (fikrimce tabii) yerli filmlerden sonra .Örneğin 9 Kere Leyla, Azizler

Bazı kötü yorum yapma işini kendine vazife edinmiş okurlaraz önce örnek verdiğim filmlerle ilgili aman film şöyle mesaj veriyor aman böyle güzeldi falan yazabilirler. Kimse kusura bakmasın illa sonunda mesaj veriyor diye sevemeyeceğim bu filmleri. Benim için filmin akışı da önemli.

Hakkını vermek lazım sonunu ne kadar tahmin ederseniz edin bu film güzeldi. Her gün sokakta gördüğümüz fakat dikkatimizi dahi çekmeyen hayatlar filmde gayet güzel anlatılmış.

İstanbul’un başka bir yüzünü gösteriyor bize film. Ya da hayatın …

Çağatay Ulusoy’un da hakkını vermek lazım. Kendini tekrar eden işler yapmıyor. Yeni roller ve hayatlar deniyor ve başarıyor da. Senaryoların kalitesi ayrı bir konu oyunculuk ayrı.Ben bu filmde sevdim karakterini.

Bir de Ersin Arıcı’nın eğlenceli sahnelerini çok sevdim.

Sonuç olarak basit fakat etkileyici bir film : Kağıttan Hayatlar

Filme puanım 6.5 /10

Diğer yerli film yazılarım için tıklayınız.

İnstagram sayfamızı takip ettiniz mii ? 🙂

https://www.instagram.com/yorumvizyon/ 🎈

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)