Into The Night

Into The Night Dizi Bilgileri:

2020 – Belçika

Drama, Bilim Kurgu ,Post Apocalyptic (kıyamet sonrası )

1 Sezon -6 Bölüm

Netflix

Dizinin Konusu :

Polonya bilim-kurgu romanı The Old Axolotl’dan uyarlanan Belçika’nın ilk Netflix orijinal dizisi : Into The Night

Gizemli Kozmik bir olay güneşin yapısına zarar vermiş ve yoluna çıkan herkesi öldürmeye başlamıştır.

NATO ‘da çalışan İtalyan subay Terenzio bu durumu öğrenmiş fakat diğer insanların bundan henüz haberi olmamıştır. Brüksel Havalimanı’ndan Moskova’ya hareket edecek uçağı kaçıran Terenzio uçağın batıya gitmesi için pilotu tehdit etmiştir. Uçakta henüz az sayıda yolcu vardır. Aldıkları haberlere göre insanlar ölmeye başlamış üstelik telsizlere cevap veren olmamış ve internet bağlantıları da kesilmiştir. Uçaktaki bir avuç insanın yaşamak için güneşten kaçmaktan başka şansı kalmamıştır.

Oyuncu Kadrosu :

Mehmet Kurtuluş : Ayaz

Laurent Capelluto : Mathieu

Pauline Étienne : Sylvie

Stefano Cassetti : Terenzio

Regina Bikkinina : Zara

Ksawery Szlenkier :Jakub

Dizi incelemesi :

Yine bir kıyamet sonrası korku draması dizisini bitirmiş bulunuyorum. Yeni dizim : Into The Night

Bundan önce izlediğim kıyamet sonrası korku dramalarında ölüm yağmurdan, virüsten, zombilerden , nükleer patlamalardan geliyordu. Bu da güneşten geliyor. 🙂 Dünyada var olan her şeyden bir kıyamet sonrası senaryosu üretecekler sanırım. Yine de izlemek hoşuma gittiği ve çok konuşulduğu için bu diziyi de izledim.

Dizinin komik tarafı filmde bir Türk ,bir İtalyan ,üç İngiliz, bir Polonyalı, üç Rus ,bir Faslı ve birkaç Belçikalı var. Unuttuğum kalmadı herhalde. 🙂 Temel fıkraları gibi anlayacağınız. Bir de tesadüfe bakın ki uçaktaki bir avuç insandan herhangi bir tehlike anında yardımınıza koşabilecek herkes mevcut. İlk yardımcı ,uçak teknisyeni ,meteoroloji mühendisi ,havaalanı görevlisi hatta o an uçakta pilotluk eğitimi almış birisi bile var. Bunlar çok saçma olmuş tabii ki .Bir de dertleri hayatta kalmak olan bu insanlar sürekli ırkçılık yaparak birbiriyle sürtüşüyor. Ama Belçikalılara laf eden yok . Neden ? Çünkü Belçika dizisi. Uyanık Belçikalılar bir dizi yapmışlar yedi milleti birden birbirine düşürüp kendileri hayat kurtarıyor (!) E bu kadar ırkçılık olan yerde Türk karakter Ayaz’ın mesleği ne olsa beğenirsiniz. Kast tanıtımında gizemli Türk iş adamı dedikleri Ayaz kaçakçı ve genelev sahibi. Ayaz’ın mesleğini hiç öğrenmeseydik dizideki en zeki, yetenekli ve güçlü karakter diyebilirdik. Ama ırkçılık sadece Türklere karşı yapılmıyor. Bu saydığım milletlerden olan tüm karakterler birbirine ırkları yüzünden hakaret ediyor. Başroldeki kıza baktıkça içim daraldı. Rol ona fazla gelmiş sanki.

Bu söylediklerime takılmazsanız dizi son zamanlarda izlediğim en sürükleyici dizi. Üstelik her ne kadar senaryodaki bazı detayları eleştirsek de Mehmet Kurtuluş çok iyi oyunculuk sergilemiş. İki günde bitirdim diziyi. 2.sezon onayını da aldı. Umarım ırkçılıktan uzak ve daha zekice detaylar olur 2. sezon.

Diziye puanım : 6 /10

Diğer yabancı dizi yazılarım için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)