Harry Potter Dizi Oluyor

Bir dönemin en sevilen yapımlarından olan Harry Potter 2011 yılında Ölüm Yadigarları :Bölüm 2 ile izleyenlerine veda etmişti. Bildiğimiz gibi film J.K. Rowling tarafından kaleme alınan aynı adlı kitap serisinin uyarlaması. Rowling 2016 yılında sevenlerine bir sürpriz yaparak Lanetli Çocuk adlı tiyatro oyununu yazmıştı.

Görünen o ki Harry Potter fanatikleri için bu da yeterli olmadı. Geçtiğimiz günlerde HBO Max tarafından Harry Potter’ın dizi yapılacağı konuşulmaya başlandı. Henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen bu bile sevenlerini heyecanlandırdı. İlerleyen günlerde senaryo kurgulamasının yapılarak en kısa sürede dizi çekimlerine başlanacağı söyleniyor. Gözler efsane serinin yazarı aynı zamanda filmlerin senaristi J.K Rowling’e çevrilmiş durumda. Kendisi de henüz bir açıklama yapmadı.

Hatırlarsanız aynı şirket kısa süre önce Yüzüklerin Efendisi’ni de dizi yapacaklarını açıklamışlardı.

Fikir aşamasında olduğu söylenen proje ile alakalı ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

En yeni haber ve videolar paylaştığımız instagram adresimizi takip edin.

https://www.instagram.com/yorumvizyon/

Harry Potter serisinin konusu

Harry Potter, annesi ve babasını bir trafik kazasında öldü sanarak 10 yıl boyunca sevmediği Petunia teyzesi, Vernon eniştesi ve kuzeni Dudley ile yaşamak zorunda kalan yetim bir çocuktur. Fakat gerçekte annesi ve babası büyücüler dünyasının karanlık büyücüsü, Voldemort tarafından öldürülmüştür.

Harry Potter, kendisinde bazı garipliklerin olduğunu sezmekte ama gene de normal ve sıradan bir çocuk olduğunu düşünmektedir. 10 yaşına geldiğinde Hogwarts Cadıcılık ve Büyücülük Okulu’ndan kabul edildiğine dair mektuplar alır. Muggle ( büyücü olmayan) teyzesi ve eniştesi bu mektupları almasını engellemeye çalışırlar. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar Harry’e mektupların ulaştırılmasını engelleyemezler ve Harry Hogwarts’a götürülerek okula başlar.

Harry Potter, cadılar ve büyücüler dünyasında Lord Voldemort’un öldürmediği çocuk olarak bilinir ve herkes tarafından tanınır. Bazıları ona hayranlık duyarak yaklaşmaya çalışırken bazıları da ondan nefret etmektedir.

Harry, 7 yıl geçireceği Hogwarts’ta, Ron Weasley ve Hermione Granger ile yakın dostluk kurar. Birlikte verecekleri mücadele her yıl arkadaşlıklarını pekiştirirken güçlenmelerini de sağlayacaktır. Macera dolu 7 yıl onları beklemektedir.

2 Responses to “Harry Potter Dizi Oluyor”
  1. Ahmet Piranoğlu Ocak 29, 2021
  2. Lavinia Şubat 1, 2021

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)