Greenland Film Konusu | Oyuncuları ve İncelemesi

Greenland Hakkında :

ABD-2020

Aksiyon/Felaket

120 Dakika

İmdb: 6.4

Amazon Prime

Filmin Konusu:

Dünyanın yok olmasına sebep olabilecek bir gök cismi giderek Dünya’ya yaklaşmaktadır. Öncesinde okyanusa çarpması beklenen kuyruklu yıldız bir yerleşim bölgesine çarpmış ve Dünya tam bir kaos alanına dönmüştür. Asıl çarpışmanın ise 48 saat sonra olması beklenmektedir. Uzmanların açıklamalarına göre çarpışma anında yeryüzünde neredeyse canlı hiçbir şey kalmayacaktır. Bu çarpışmaya dayanabilecek tek sığınak ise Greenland’dır İnsanların hayatta kalabilmeleri için sadece 48 saati vardır.

Film John Garrity ile bir süredir görüşmediği karısı Allison ve diyabet hastası olan oğlu Nathan ile sığınağa girebilmek için verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Oyuncu Kadrosu:

Gerard Butler : John Garrity

Morena Baccarin : Allison

Roger Dale Floyd : Nathan

Scott Gleen : Dale

King Bach : Colin

David Denman : Ralph Vento

Film Yorumu:

Kıyamet senaryosu olan yeni bir film :Greenland :Son Sığınak

Öncelikle şunu söylemeliyim ki film beni korkuttu. Biliyorsunuz ABD filmlerinde izlediğimiz ve yok artık dediğimiz olaylar artık başımıza geliyor. Greenland maalesef olabilitesi yüksek bir senaryoya sahip.

Bunun dışında görsel efektleri çok başarılı. Özellikle son sahnelerdeki görsel efektler çok hoşuma gitti. Emek ve para harcandığı belli. Film biraz uzun gelebilir fakat mantıklı bir kurgulama yapılmış. Aksiyonu bol olduğu için sıkılmadan takip edebiliyorsunuz.

Zaten o kadar gerçekçi görsel efektler kullanılmış ki “Başıma gelse ne yaparım ?” diye düşünmeye başlıyorsunuz. Diğer kıyamet konulu filmlere göre daha gerçekçi ve kaliteli.

İzlemenizi tavsiye ederim. Diğer yabancı film yazılarım için tıklayınız.

Filme puanım 6/10 ✌

Yorumlamamızı istediğiniz yapımları yoruma yazabilirsiniz.

Yeni yazımızda görüşmek üzere. 😍

İnstagram 📍 @yorumvizyon

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)