Netflix’in yeni yerli yapımı Fatma yayınlandı | Dizi Yorumu

Fatma Dizisi Hakkında:

2021-Türkiye

Psikolojik- dram

1 Sezon 6 bölüm ( mini dizi)

NETFLİX

Dizinin Konusu:

Fatma ve eşi Zafer otizmli oğulları için yıllar önce köyden İstanbul’a gelmiştir. Fatma temizlik işlerine giderek hayatını kazanırken eşi yasadışı bazı işlere karışmış bir süre hapis yatmış ardından da esrarengiz bir biçimde ortadan kaybolmuştur. Bir yandan eşinin izini süren Fatma bir yandan da oğlu ile hayat mücadelesi vermektedir. Fakat Fatma’nın hayatı eşinin kaybı ile tam bir kabusa dönmüştür.

Önce oğlu Oğuz’u bir kazada kaybetmiş ardından da komşusunun tacizlerine maruz kalmıştır. Tüm zorluklarla mücadele ederek kocasını arayan Fatma kendini beklenmedik bir anda cinayet işlerken bulur. Üstelik bu başka cinayetlerin de kapısını aralar. Fatma başta hayatta kalabilmek için cinayet işlerken bir süre sonra intikam için cinayet işlemeye başlar.

Oyuncu Kadrosu (cast)

Burcu Biricik : Fatma

Uğur Yücel

Hazal Türesan : Mine

Çağdaş Onur Öztürk

Deniz Hamzaoğlu

Olgun Toker

Gülçin Kültür Şahin

Mehmet Yılmaz Ak : Bayram

Melis Sezen

Şehsuvar Aktaş

Dizi Yorumu:

Netflix’ ten yerli yapımlar gelmeye devam ediyor. İşte en taze mini dizi Fatma bugün izleyicisi ile buluştu.

Çok net bir şekilde yorumumu söyleyeyim hemen. Olmamış Sıkıldım bu illa mesaj verelim bir de içinde macera olsun azıcık diye cinayetler eklemenizden eyy senaristler diye bağırmak istiyorum avaz avaz. Ya dizide akıcılık yok macera yok mantık yok. Neden sürekli aynı olayların çevresinde dönüp duruyoruz? Tamam pedofili , kadınların yaşadığı zorlu hayat güzel anlatılmış fakat sürekli her yapıma bu konuları malzeme etmek ne kadar doğru?

Bir de o kıyafet nedir? Komik oluyorsunuz cidden. Sokakta kimin o tarz gezdiğini görüyorsunuz? Bu kadar zorlama olur mu bir iş. 90’lardan kalma başörtü bağlama şekli falan çok çok abartı olmuş. Bir Başkadır dizisinde bu ayrıntılar ne kadar gerçekçiyse bu dizide o kadar eğreti duruyor.

Dizideki mantık hatalarından hiç bahsetmek istemiyorum bile .Çok sıkıcı , klişe ve zorlama bir iş olmuş. Netflix şaşırtmadı yine. Daha fazla para ile daha kalitesiz içerikler üretmeye devam ediyor.

Diziye puanım 4/10

İnstagram sayfamızı takip etmeyi unutmayın 🙂

https://www.instagram.com/yorumvizyon/ 👈

Yeni yorumlarda görüşmek üzere sevgiler 🌺

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)