Enola Holmes

Enola Holmes Film Bilgileri:

İngiltere- ABD-2020

Macera, Suç, Tarihi

2 Saat 3 Dakika

İmdb: 6.6

Netflix

Film Konusu:

Enola Holmes Nancy Springer’ın “The Enola Holmes Mysteries” serisine dayanarak kurgulanmıştır.

Film Enola’nın annesinin bir anda ortadan kaybolması ile başlar. Annesinin kaybolması üzerine uzun zaman önce evden ayrılan abileri Sherlock ve Mycroft’tan durumu araştırmak için eve dönerler. Abileri annelerinin kaybını araştırırken Enola’ nın da yatılı bir okula yerleştirmek isterler. Fakat Enola bu okula gitmek istemez. Onun amacı annesini bulmaktır. Annesinin evden ayrılmadan önce ona bıraktığı birkaç eşyadan bazı izler sürerek onu bulmak üzere tek başına Londra’ya gitmek üzere yola çıkar. Trende kendine bir arkadaş edinmiş fakat bu arkadaşlık onu siyasi bir karmaşanın içine sürükleyecektir.

Oyuncu Kadrosu:

Millie Bobby Brown :Enola Holmes

Henry Cavill :Sherlock Holmes

Sam Claflin : Mycroft Holmes

Helena Bonham Carter : Eudoria Holmes

Fiona Shaw : Miss Harrison

Film İncelemesi:

Güçlü oyuncu kadrosu ile yeni Holmes ailesi macerası : Enola Holmes

Film ilk sahnelerinde oldukça renkli ve hareketli olduğundan beklentiyi yüksek tutabilirsiniz. İlerleyen sahnelerde bu istek azalıyor malesef. Sherlock sever izleyici ve okur olarak beklentimi karşıladığını söyleyemeyeceğim. Enola’nın annesini bulmak üzere çözdüğü şifreler zorlama geldi bana.

Yine de Henry Cavill’ı Sherlock olarak görmek hoşuma gitti. Kendine has tarzı ile has bir hava katmış canlandırdığı karaktere. Mekanlar, oyuncular kostümler çok güzel ve renkli.

Ama senaryo çok akıcı gelmedi bana Sherlock tarzından alışık olduğumuz heyecanı vermiyor. Finali güzel bitirirler diye bekliyorsunuz o da yok. Filmi finalinde Enola’nın kendini bulmak üzere çıktığı yol olarak bitiriyor. Kötü değil iyi de değil . Çok fazla beklentiniz yoksa eğlenceli gelecektir.

Filme puanım: 5/10

Diğer yabancı film yazılarım için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)