Donma Noktası

Donma Noktası Hakkında :

2021- İspanya

Suç/aksiyon/gerilim

1 saat 46 dakika

İmdb :6.3

Netflix

Filmin Konusu:

Polis Martin ile Montesinos bazı mahkumların başka bir cezaevine nakilleri için görevlendirilir. Tüm önlemleri alarak çıktıkları yolda kötü bir sürpriz onları beklemektedir.

Nakil aracı yolda şüpheli bir şekilde saldırıya uğrar ve aracı korumakla görevli 3 polis öldürülür Martin ise yaralanır. Son anda kendini mahkumların bulunduğu bölgeye kilitleyerek kurtulur. Saldırıya uğradıkları bölge ıssız ve oldukça soğuktur.

Martin bir yandan neler olduğunu anlamaya çalışırken bir yandan da firar etmeye çalışan mahkumlarla mücadele etmek zorunda kalır. Saldırıyı yapan kişi içeriden bir mahkumu istemektedir. Hiçbir yardım çağrısında bulunamayan Martin hem hayatta kalmaya hem de görevini yerine getirmeye çalışırken işler onu bambaşka bir noktaya sürükleyecektir.

Oyuncu Kadrosu:

Javier Gutiérrez :Martin

Isak Ferriz : Montesinos

Karra Elejalde : Miguel

Patrick Criado : Nano

Florin Opritescu : Mihai

Édgar Vittorino: : Rei

Luis Callejo :Ramis

Film yorumu:

Hafta sonu Netflix’in top10 listesinde 3. sıraya kadar yükselen Donma Noktası (Bajocero, Below Zero)’ nı nasıl buldum ?

Son izlediğim ve tam bir facia olan Ufuk Çizgisi filminden sonra güzel film saçma değil en azından . Sürükleyici izlerken sıkmıyor. Fakat karanlık ortam sayesinde kasvet basıyor 🙂 Spoiler vermemek için ayrıntıya girmeyelim ama birkaç ufak mantık hatası dışında izlenebilecek bir film. Zaten İspanyollar sinema ve dizi sektöründe kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Platform ,La Casa De Papel gibi yapımlarla dünya çapında işler yapıyorlar. Bu filmde o kadar abartılacak bir senaryo olmamasına rağmen yoklukta gider diyorsunuz işte 😀 Filmin sonunda saldırının sebebini öğreniyoruz. Bu da filme biraz duygusallık katıyor. Sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film.

Filme puanım 6/10

Yeni yazımızda görüşmek üzere 🖐

instagram sayfamızı takip ettiniz mi?

https://www.instagram.com/yorumvizyon/ 👈

Bir Yorum to “Donma Noktası”
  1. Ahmet Piranoğlu Şubat 1, 2021

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)