Cargo

Cargo Film Bilgileri:

Avustralya-2017

Kıyamet Sonrası Korku Draması (post apocalyptic)

1 Saat 45 Dakika

İmdb: 6.3

Netflix

Cargo Film Konusu:

Aynı adlı kısa filmden uyarlama post apocalyptic türünde bir yapım: Cargo

Başrolünü Hobbit filmlerinden tanıdığımız Martin Freeman oynuyor. Film Avustralya kırsalında bir ailenin hayatta kalma çabasını konu alıyor. Tüm Dünya’yı zombileştiren bir virüs yayılmış ,çoğu insan hayatını kaybetmiştir. Andy, eşi Kay ve bebekleri Rossie ise Avustralya kırsalında bir nehirde kurdukları yaşam alanları olan teknede yaşarlar. Mümkün olduğunca karaya ayak basmamaya çalışırlar. Fakat Kay nehir içinde terk edilmiş bir başka tekneye eşya bulma ümidiyle gider. Bu sırada bir zombi tarafından ısırılır. Andy eşini hastaneye yetiştirebilirse hayatta kalabileceğine inanır. Nehirden ayrılarak hastaneye doğru yola çıkarlar. Fakat Kay yoldayken zombiye dönüşür. Dönüşürken eşine de virüsü bulaştırmıştır. Andy’nin dönüşmeden önce zamanı kısıtlıdır. Kızının yaşaması için son ana kadar mücadele etmesi gerekmektedir.

Oyuncu Kadrosu:

Martin Freeman : Andy

Simone Landers : Thoomi

Susie Porter :Kay

Natasha Wanganeen : Josie

Bruce R Carter : Willie

Film İncelemesi:

Yine kıyamet sonrası bir korku draması : Crago

Diğer zombi filmlerinde olduğu gibi yok fazla aksiyon, kaçış sahneleri yok. Bu anlamda bol aksiyon seviyorsanız beklentinizi karşılamayabilir. Cargo filminde gerilim gibi görünse de bence duygu ön planda tutulmuş.Ya da az masraflı olsun demişler bilmiyorum. 🙂 Ayrıca benzeri türdeki filmler gibi zombiler hızlı hareket etmiyor. Ses ve kokuya karşı duyarlılık da zayıf. Saldırganlıkları da az. Bir de uykuya yatıyorlar . 🙂 (Bunu da ilk kez gördüm doğrusu)

Güzel düşünülmüş ayrıntılar da var tabii. Yine kıyaslayacak olursak diğer zombi filmlerinden farklı olarak burada dönüşmeye kalan süreyi gösteren bir saat, virüs kapma durumunuzda kendi hayatınıza son verebileceğiniz bir iğne gibi devlet tarafından dağıtılan yardım kitleri mevcut.

Filmin bence en duygusal yanı ise Rossie annesi Kay öldükten sonra ağlamaya başladığında Andy’nin annesinin parfümünü sıkması ve annesinin kokusunu duyan bebeğin kendini güvende hissederek sakinleşmesi. Bu sahne içimi burktu. Ama finali kadar değil.

Çok fazla aksiyon, kan , gerilim beklemiyorsanız Cargo filmini izlemenizi tavsiye ederim.

Filme puanım: 6/10

Diğer yabancı film yazılarımı okumak için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)