Netflix “Bir Denizaltı Hikayesi” ile geliyor.

Netflix “Bir Denizaltı Hikayesi” ile geliyor.

Dizi hakkında:

Türkiye-2021

Macera-Aksiyon-Dram

1 Sezon-8 Bölüm

Netflix

Dizini Konusu :

Into The Night” projesinin spin off’u için Netflix “Bir Denizaltı Hikayesi” ile geliyor.

Dizinin yönetmen koltuğuna Tolga Karaçelik’in oturduğu, senaryosunu Jason George, Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Marçalı kaleme alıyor. Tolga Karaçelik’ in Bartu Ben sonrası ikinci dizisi olma özelliğini taşıyan yapım, isminden de anlaşılacağı gibi bir denizaltında geçiyor.

Dizi, güneş ışınlarının insanları öldürmesiyle başlayan bir kaos ortamını konu alacak. Özgür ruhlu bir dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu olan Arman’ın hikâyesine odaklanan dizi; pek çok sırrı da beraberinde getiriyor. Dünya, bir ekolojik felaketle sarsılırken Arman ve bilim ekibi yaşamlarını sürdürebilmek için askeri bir denizaltına binmek durumunda kalıyor. Ekip neler olduğunu öğrenmeye çabalarken bir yandan da içinde oldukları denizaltının “gerçek görevinin” ne olduğunu araştırmaya başlarlar. Arman, nihayetinde hem kendisini hem de ekibini kurtarmak zorunda kalır. Ancak görünen o ki kurtarılması gereken “çok daha fazla” şey vardır.

Dizinin çekimleri 30 Ocak’ta başlayacak.

Dizinin başrollerini ise Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci paylaşıyor.

Diğer yerli dizi yazılarım için tıklayınız.

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

27 Ekim 1983 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Beş çocuklu bir ailenin çocuğu olan Tatlıtuğ, ailesi ile birlikte 1997 yılına kadar Adana’da yaşamış ardından İstanbul’a yerleşmişlerdir. Ülkerspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi önemli klüplerde profesyonel olarak basketbol oynayan ve sakatlık sonucu basketbolu bırakmak zorunda kalan Kıvanç Tatlıtuğ, 2002 Yılında Best Model of Turkey yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Ardından aynı yıl yapılan Best Model of the World yarışmasında da birinci olan Kıvanç Tatlıtuğ, Fransız mankenlik ajansı Success’ten gelen teklifle Paris’e yerleşti ve 1,5 yıl orada yaşadı. Tatlıtuğ, küçük yaşlarından itibaren dizi ve sinema oyunculuğuna olan ilgisinden dolayı Fransa’da yaşadığı dönemde gelen dizi tekliflerini değerlendirmek üzere Türkiye’ye dönmüş ve Okan Bayülgen’den ve Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan oyunculuk eğitimi almıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ 2005 yılında ilk dizi projesi olan Gümüş dizisinde Songül Öden ile birlikte başrol oynamış ve tüm Türkiye’de tanınmaya başlamıştır. “Gümüş” dizisinin ardından sırasıyla;

“Menekşe ile Halil” dizisinde “Halil”, “Amerikalılar Karadeniz’de” filminde “Muzaffer”,

“Aşk-ı Memnu” dizisinde “Behlül”,

“Ezel” dizisinde konuk oyuncu olarak “Sekiz”,

“Kuzey Güney” dizisinde “Kuzey”,

“Kelebeğin Rüyası” filminde “Muzaffer Tayyip Uslu“,

“Kurt Seyit ve Şura” dizisinde “Kurt Seyit”

ve 2016 yılında “Cesur ve Güzel” dizisinde “Cesur” karakterini canlandırarak devam etmiştir.

Kıvanç Tatlıtuğ son olarak 2018 Şubat ayında vizyona giren “Hadi Be Oğlum” filminde “Ali” karakterini canlandırmıştır.

19 Şubat 2016’da stil danışmanı Başak Dizer ile Paris’te dünya evine giren Kıvanç Tatlıtuğ, 1.87 metre boyunda, 77 kilo ve akrep burcudur. 

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)