Azizler

Azizler Filmi Hakkında :

Türkiye – 2021

Dram , Komedi

1 Saat 36 Dakika

İmdb: 6.2

Netflix

Filmin Konusu:

Filmin senaryosu Bir Başkadır , Masum gibi dizilerin yaratıcısı Berkun Oya’ya .Yönetmen koltuğunda ise Taylan kardeşler oturuyor.(Yağmur ve Durul Taylan)

Gençlik yıllarının artık sonuna gelmeye başlayan Aziz istemediği ve mutsuz olduğu bir işte çalışmaktadır. Hayalindeki kariyer planından oldukça uzakta olan Aziz 4 yıllık ilişkisinde de kendini mutlu hissetmez. Kendi kendine kalıp özgürleşmek isteyen Aziz ilişkisini bitirmeye karar verir.

Aziz’in çevresinden uzakta kafasını dinlemeye en fazla ihtiyaç duyduğu anda karşısına bir fırsat çıkar. Aziz’in bu hayale kavuşmak için tek yapması gereken bir yalan söylemek ve onu sürdürmektir. Fakat söylediği yalanın sonucunda tüm hayatı değişecektir.

Oyuncu Kadrosu:

Engin Günaydın : Aziz

Haluk Bilginer :Erbil

Binnur Kaya :Kamuran

İrem Sak: Burcu

Öner Erkan : Alp

Film İncelemesi :

Netflix’ in en yeni yerli yapım komedi filmi : Azizler

Bir Başkadır dizisinden sonra Berkun Oya’ya ne kadar övgüler yağdırmıştık ülkece biliyorsunuz. Bir Başkadır ne kadar güzel olmuşsa bu film de o kadar olmamış. Film daha çok yeni 1 gün oldu yayınlanalı. İlk günden oldukça fazla izleyen olmuş filmi .Sosyal medyada film hakkında yorumlar tamamen iki kutuplu . İnsanlar ya çok beğenmiş ya da yerden yere vuruyor filmi. Ben de yerden yere vuranlardan oldum. Tamam çok güzel kişilik analizleri psikolojik tahliller yapılmış ama nereye kadar kasvet bastı içimi. Çocuk oyuncunun sahneleri haricinde tepkisiz izledim filmi. Güldüğümü de pek hatırlamıyorum.1.5 saatimi bu filme harcadığım için üzüldüm cidden. Tam bir hayal kırıklığı. Netflix’ in aman ne olursa olsun yeni bir şeyler koyalım da millet oyalansın mantığındaki yapımlarından biri.

Ayrıca Haluk Bilginer’in böyle ucuz yapımlarda yer alması da hayal kırıklığına uğrattı beni.9 Kere Leyla filmi de tam bir fiyaskoydu fikrimce.

Sadece çocuk oyuncu çok yetenekli ve cidden izletiyor kendini. Toplumumuzdaki baskın erkek kişiliğinin minik ama güçlü tasviri 🙂

Sonuç olarak tavsiye edeceğim bir film değil.

Filme puanım 3 / 10

Diğer yerli film yazılarım için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)