Avatar 2’nin yayın tarihi belli oldu

Avatar 2’nin yayın tarihi belli oldu.

Film Hakkında :

ABD-2021

Macera, Bilim-kurgu

17 Aralık 2021’de vizyona girecek.

Covid-19 sebebiyle defalarca ertelenen çekimler Yeni Zelanda’da çok sıkı tedbirler ile tamamlandı.

Üç boyutlu, son teknoloji ürünü ve ciddi anlamda yüksek bütçeli olan bu filmin maliyeti 250 milyon dolar.

Avatar Konusu:

Avatar 2’nin yayın tarihi belli oldu.Peki ilk filmin konusu neydi şöyle bir hatırlayalım :

Bir hırsızlık olayında ağabeyi ölen yarı felçli Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende misyonunun başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na’vi adında giderek tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Jake, kendilerine özgü bir lisanları, dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan halkın arasına karıştığında doğa ile de bütünleşir. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında bir program meydana getirmiştir. Bu program insanları kısmen insan kısmen de Na’vi haline büründürerek misyon amaçlı Pandora’ya göndermektedir. Bu sisteme gönüllü dahil olan Botanist Dr Grace Augustine ve Jake Sully için başka bir yaşam var olacaktır. Sully, Pandora’ya geçtiği anda felçli bedeni değişime uğrayarak işlevsel hale gelmektedir. Bu sırada Na’vi halkından Prenses Neytiri ile karşı karşıya gelen Jake, ansızın bir farkındalık yaşar ve bir araştırma misyonu ile gönderildiği bu gezegeni, kendi dünyalısından korumaya karar verir.

Avatar 2’nin konusu ne olacak?

Yapımcı Jon Landau, konu hakkında Yeni Zelanda’ya ait olan RNZ’ye konuştu ve şu sözleri sarf etti: “Hükümetinizin aldığı tavır ve insanların virüsten kurtulmak için aldığı sorumluluk nedeniyle çok rahatız. Yani birlikte çalıştığımız insanlar sayesinde dünyanın mümkün olabilecek en güvenli yerine döndüğümüzü hissediyoruz. Herkesi bu eşi benzeri görülmemiş durum içerisinde mümkün olduğunca güvende tutabilecek iyi düşünülmüş, detaylı ve gayretli bir güvenlik planımız olduğuna inanıyoruz.”

Filmin konusu ile ilgili şunları söyledi.👇

Bu, Sully ailesinin ve neyin aileyi bir arada tuttuğunun hikayesi. Jake ve Neytiri bu filmde aile oluyor. Evlerini terk etmeye zorlandılar. Dışarı çıktılar ve suyun üzeri ve altı da dahil olmak üzere Pandora’nın dışındaki yerleri keşfediyorlar. Neden insanların her zamankinden daha fazla eğlenceye yüzlerini döndüklerini düşünüyorum. Bence bu, var olduğumuz dünyadan, hayatlarındaki baskıdan bir kaçış. Bence Avatar’da takip edeceğimiz harika karakterlerle birlikte inanılmaz bir dünyaya kaçma fırsatına sahibiz. Peter Jackson’ın Lord of The Rings’te yapmaya çalıştığı şeyle aynı. Biz de bunu başarmanın peşindeyiz.”

Serinin devamı gelecek mi ?

2009 yılında çekilen ilk filmin ardından bu yıl Avatar 2 ile birlikte sırasıyla 2021, 2023 , 2025 ve 2027 yıllarında serinin devam filmleri yayınlanması planlanıyor.

Diğer yabancı film yazılarım için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)