9 Kere Leyla

9 Kere Leyla film bilgileri:

Türkiye-2020

Komedi

1 saat 52 dakika

Netflix

İmdb :4.1

—————————————————————————————

Filmin konusu

Oyuncu kadrosu

Film incelemesi

—————————————————————————————

Filmin Konusu:

Tayfun Türkili imzalı “9 Canlı” isimli polisiye aşk komedisi oyunundan esinlenerek yapılan Ezel Akay’ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı film: 9 Kere Leyla

Yıllarca mutlu evlilikleri olan Leyla ve Adem evlilik terapisine gitmeye başlamaları ile hayatları değişir. Adem Nergis’ e aşık olmuştur. Nergis’in tek amacı ise Adem’in parasıdır. Adem karısından boşanmak için elinden geleni yapar. Fakat Leyla boşanmaya yanaşmaz. Hal böyle olunca Adem Leyla’dan kurtulmanın yollarını aramaya başlar.

Leyla’yı öldürmek için bir sürü plan yapar fakat tüm planları elinde patlar. Leyla her seferinde kurtulmayı başarır.

Oyuncu Kadrosu:

Haluk Bilginer :Adem

Demet Akbağ: Leyla

Elçin Sangu:Nergis

Fırat Tanış :Mahdum

Alican Yücesoy :Haris

Film İncelemesi:

Haluk Bilginer ,Demet Akbağ gibi usta isimlerin kalitesine güvenerek başladığım ve sırf sonunda bir yere bağlanıyor mu acaba diye zorla izlediğim film. Aralara küçük müzikal sahneler eklenmiş. Ben biraz gereksiz buldum. Sanki süre doldurmak için yapılmış gibi. Filmde güzel olan tek şey kostümler. Bir de giriş müziği güzel.

Filmin türüne komedi demişler bir de …

Ne komedisi dram bildiğiniz.(İzleyicinin dramı) Güldüğüm tek sahne bile hatırlamıyorum.

Emeğe saygı duyduğum için yerden yere vurmak istemezdim. Üzgünüm ama bu kadar içler acısı bir film izlemedim. Haluk Bilginer bile kurtaramamış filmi. Mantık yok senaryo saçma. Belki de oyuncu kadrosu güçlü olunca beklentimizi yüksek tuttuk bilemiyorum.

Sonunda bir yere bağlamaya çalışmışlar fakat zorlama olmuş. Çok merak ediyorum oyuncular oynarken ne yapıyoruz biz demediler mi 🙁 Ya da çekelim öyle böyle Netflixte biz de bir şeyler yapmış olalım mı dediler .

Vaktinizi boşa harcamayın .9 Kere Leyla zaman kaybı.

Filme puanım: 3/10

Diğer yerli film yorumlarımı okumak için tıklayınız.

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)