50m2

50m2 Hakkında :

2021-Türkiye

1 Sezon -8 Bölüm

Komedi-dram-gerilim

Netflix

Dizinin Konusu:

50m2 dizisi karanlık ve güçlü bir iş adamı olan Servet’in kirli işlerini yapan Gölge’ nin ailesini ve kendini bulma hikayesini mizahi ve hareketli bir anlatımla konu alıyor.

Gölge Servet’in işlerini yaparken kendini İstanbul’un karanlık yüzü olarak tanımlar. Fakat asıl karanlık olan onun geçmişidir. Küçüklükten beri Servet’in koruması altında olan Gölge artık ailesi ve kendisi ile ilgili her şeyi öğrenmek ister. Fakat bu mücadele Servet’le arasını açar ve işler birbirine karışır. Gölge ise tüm olanlardan kaçmak istediği bir anda ise kendini başka bir kimlikle küçük ve sıcak bir mahallede bulur.

Oyuncu Kadrosu :

Engin Öztürk – Gölge/Adem

Cengiz Bozkurt- Muhtar

Aybüke Pusat – Dilara

Kürşat Alnıaçık – Servet

Tolga Tekin -Mesut

Yiğit Kirazcı – Yakup

Özgür Emre Yıldırım – Civan

Dizi incelemesi :

En yeni yerli Netflix dizisi : 50m2’yi nasıl buldum ?

Her yapımı sürekli eleştiriyor gibi görünmek istemiyorum. Lakin bana eleştirmem için yeterli malzeme verdikleri de bir gerçek. Sosyal medyada aman şöyle akıcı aman böyle dizi görmedim, çok iyi ,efsane vb .yorumlar gördüm ve gülerek okudum 😀 Diziyi izlediler mi gerçekten merak ediyorum. Abartılacak bir yanı yok çünkü.

Bir konu bulmuşlar ama akıcılığı yok. Azıcık güldüreyim azıcık da aksiyon koyayım derken dizi hakikaten smoothie gibi olmuş. Bildiğim kadarıyla dizi TRT’de için hazırlanıyordu. Zaten senaristi de Leyla ve Mecnun dizisinin senaristi Burak Aksak’a ait. Baştan söyleyeyim Leyla ve Mecnun kalitesi aramayın üzülürsünüz. Zaten diziyi izleyince de sıkıcılığından internet dizisi değil TV dizisi gibi diyorsunuz.

Bu dizi için kötü demiyorum ama iyi de değil. Beni çok sıktı. Sırf hakkında yorum yazabilmek adına tamamını bitirmeye kendimi zorladım. Arada ufak tefek esprili sahneler de olmasa hiç çekilecek gibi değildi. Bunun dışında Engin Öztürk ve Cengiz Bozkurt’un kaliteli oyunculukları burada da kendini gösteriyor tabii. Final sahnesi ile 2. sezonun sinyali verildi. Bakalım 2. sezonda hikaye nasıl şekillenecek.

Diğer yerli dizi yazılarım için tıklayınız.

Diziye puanım 5/10

Bir Yorum to “50m2”
  1. Senarist Ahmet Piranoğlu Şubat 1, 2021

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)