Bir Stephen King Hikayesi : 11.22.63

11.22.63 Hakkında:

ABD-2016

Bilim Kurgu/Gizem

8 bölüm ( mini dizi)

İmdb: 8.2

Dizinin Konusu:

Dizi Stephen King’in 22/11/63 romanından esinlenenmiş ve 8 bölümden oluşan Amerikan bilim-kurgu yapımıdır.

Dizide gizemli bir zaman yolculuğu konusu merkeze alınmıştır. Bir lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping sürekli gittiği bir restoranın deposunun geçmişe açılan bir kapı olduğunu öğrenir. Bu restoranı kanser hastası bir arkadaşı işletmektedir. Zaten geçmişe açılan geçidi de o gösterir. Arkadaşı Jake’den 22 Kasım 1963 tarihine gerçekleşen ABD başkanı J.F. Kenndy’ suikastını önlemesini ister. Bunu nasıl yapacağını anlatır ve 3 yıl geçmişte yaşamasını ister. Jake başta gönülsüz olsa da bu isteği kabul eder ve kendini gizemli bir mücadelenin içinde bulur.

Oyuncu Kadrosu/Cast

James Franco: Jake Epping

Sarah Gadon : Sadie Dunhill

George MacKay : Bil Turcotte

Chris Cooper: Al Templeton

Daniel Webber : Lee Harvey Oswald

Lucy Fry : Marina Oswald

Dizi Yorumu:

Orijinal konusu ve usta oyunculukları ile büyük beğeni toplayan bir mini dizi önerisi ile geldim 🙂 Karşınızda : 11.22.63

Dizi ilk bölümlerde beni çok heyecanlandırdı. Jake ‘in solucan deliğinden ilk kez 1960’a gittiğinde dönemin yaşam şartları , para değerleri ,giyim ve yaşam tarzı diziye çok güzel yerleştirilmiş. Göze batan hiçbir çirkinlik yok. Hele o klasik arabalar 😍İlk bölümlerde konu yavaş aksa da ilerleyen bölümler aksiyon başlıyor. İlk bölümleri sıkıcı bularak kapatmayın lütfen. Birkaç bölüm daha şans verin diziye.

Bir süre sonra konu karmaşıklaşıyor gibi. Jake’in suikast gününden önceki üç yılı içinde birçok olay yaşanıyor. Birçok karakter hikayeye girip çıkıyor. Bu açıdan dizi kitaba göre daha iyi. Kafanızda karakterleri daha iyi oturtuyorsunuz.

Bazı saçmalıklar da yok değil tabii ki. Jake adam öldürüyor kimse aramıyor sormuyor. Ne bir diploma ne bir evrak olmadan işe giriyor. Kimse bunları garip bulmuyor falan .

Bu arada fark ettiyseniz dizi yakında Netflix’te gösterime girecek yerli yapım Pera Palas’ta Gece Yarısı ile aşırı benzerlik gösteriyor. Bakalım konuyu onlar nasıl işleyecekler. Bekleyip göreceğiz.

Zaman yolculuğu ve bilim-kurgu sevenlerin seveceği bir dizi : 11.22.63

Diziye puanım : 7.0

İnstagram sayfamızı takip ederek vizyondan haberlerden anında haberdar olabilirsiniz. Takipte kalın Sevgiler 🌺

https://www.instagram.com/yorumvizyon/🎬

Sizinde Yorumlarınızı Bekliyorum :)